3D-сканер та гідрогель для руйнування пестицидів: школярі Дніпропетровщини розробили нові пристрої

Робот-дослідник з картографування місцевості, 3D сканер, лабораторний блок живлення і навіть пристрій, який на відстані вказує незрячим на перешкоди. 27 талановитих та креативних школярів презентували свої наукові розробки. В департаменті освіти та науки облдержадміністрації вручили відзнаки переможцям регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу інноваційних проектів «Майбутнє України» та Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор Дослідник». Ці школярі представлять Дніпропетровщину на всеукраїнському етапі конкурсів.

школяри5

Талановиті школярі довго і ретельно працювали над своїми проектами. Учень 10-го класу Сергій Воронов розробив 3D сканер і стверджує, що він найдешевший з існуючих – його собівартість складає усього 1000 гривень. Хлопець розповідає, ідея розробки такого приладу з’явилася ще два роки тому. За цей час декілька разів удосконалював модель. Представлена на конкурсі – вже п’ята версія. На цьому зупинятися не збирається, а планує зробити 3D сканер повністю автоматизованим.

школяри6

11-класник Борис Шибка вразив усіх пристроєм, який на відстані вказує незрячим на перешкоди. «Цей пристрій допомагає людям орієнтуватися у просторі, – розповідає хлопець. – Подібні комплекси є, але вони дуже незручні і просто видають якісь пискляві звуки. І людина не може зрозуміти, з якого боку знаходиться перешкода. Мій же пристрій словами повідомляє, з якого боку і на якому рівні знаходиться перешкода. Комплекс складається з обчислювального блоку, який може кріпитися на поясі, або в кармані, і шістьох інфрачервоних датчиків. Також до нього можна підключити динамік або навушники».

школяри2

Єлизавета Плетенець працювала над розробкою екологічного гідрогелю для руйнування пестицидів. Кирило Кисилевич зробив робота-дослідника з картографування місцевості. Інші учасники конкурсу теж представили багато неординарних розробок.

школяри3

«На конкурс були представлені дуже цікаві роботи. Проекти дітей талановиті, креативні та здатні змінити світ. Наше завдання – дати їм поштовх до творчості. Кожна прогресивна ідея має бути почута та підтримана. На цьому наголошує очільник регіону Валентин Резніченко й відкриває нові можливості для розвитку молоді. На Дніпропетровщині працює більше 4,8 тисячі дитячих гуртків, проводяться творчі конкурси та фестивалі. Й переможців одного з таких конкурсів ми сьогодні нагороджуємо», – зазначив директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олексій Полторацький.

школяри2

Загалом більше 190 тисяч дітей займаються науковими розробками, творчістю та спортом в гуртках Дніпропетровщини.

У Малій академії наук у 65 секціях навчається майже 5 тисяч  школярів. Лише цього року майже 1,5 тисяч юних науковців-МАНівців взяли участь у 28 обласних та Всеукраїнських конкурсах, турнірах, наукових екскурсіях, тренінгах, семінарах, більше 220 юних талантів стали призерами.

Залишити відповідь