7 квітня. Цей день в історії

7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. З’явившись в 1948 році, ця організація об’єднала у своїх рядах представників 191 держави світу.

Вперше святкування відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених дню здоров’я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров’я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Всесвітній день здоров’я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів усього світу. Зокрема, однією з останніх тем, якій було присвячено це свято, стала стійкість бактерій, що провокують розвиток різних захворювань, до антибіотиків.

Події дня

7 квітня 30 року  (або 3 квітня 33 року ), напередодні іудейської Пасхи, перед міськими воротами Єрусалиму на горі Голгофа розіп’ято на хресті Іісуса з Назарета.

1348-й — у Празі засновано Карлів університет. Карлів університет — найстаріший університет у Чехії, був першим університетом у Священній Римській імперії, на слов’янських землях (у слов’ян) і в Центральній Європі загалом, один з найстаріших університетів у світі.

В 1827 році англійський фармацевт Джон Уокер уперше продав винайдені ним сірники. Сірник того часу являв собою паперову трубочку, на один кінець якої наносили суміш хлористого калію з цукром, а поряд ставили маленьку скляну пляшечку з сірчаною кислотою. Пляшечку розбивали, і кислота, потрапляючи на суміш, викликала спалах.

1927 року американський учений Герберт Айвс продемонстрував перший у світі відеотелефон (зображення приймалося лише однією стороною). Співробітники телефонної компанії “Белл” здійснили телепередачу з Вашингтону до Нью-Йорку виступу міністра торгівлі Герберта Гувера. Звук і зображення передавались роздільно – Гувер говорив у телефонну трубку, а синхронна картинка передавалась зі швидкістю 18 кадрів на секунду і виводилась на монітор розміром 5 на 7 сантиметрів.

У 1957-му здійснив останню поїздку останній тролейбус Нью-Йорка.

7 квітня 1969 року — символічна дата народження Інтернету.

1992-го було сформовано i почало функцiонувати командування Вiйськово-Морських сил України.

1994-й — організація InterNIC зареєструвала національний російський домен .ru .

7 квітня народилися

У 1859 році — Уолтер Кемп, американський спортсмен, автор сучасних правил американського футболу.

1860 року народився  Уїлл Келлогг, американський підприємець, піонер здорової їжі, винахідник кукурудзяних пластівців.

1891 рік — Оле Крістіансен, данський тесля, майстер іграшок, який у 1932 році придумав гру “Лего”.

1924-го народився Йоганн Маріо Зіммель, популярний австрійський романіст, автор бестселерів – детективів, романів з захоплюючої інтригою, любовних історій.

В 1939-му — Френсіс Форд Коппола, американський кінорежисер, володар двох „Оскарів” за дві серії „Хрещеного батька” (1973, 1975 роки).

1945 року народився Василь Голобородько, український письменник. Автор поетичних збірок “Зелен день”, “Соловейків теремок”, “Калина об Різдві”, “Летюче віконце”, “Слова у вишневих сорочках”, “Українські птахи в українському краєвиді”…

1954-й — Джекі Чан (Чань Кунсун), американський кіноактор, режисер, каскадер, співак та продюсер (“Суперполіцейський”, “Шанхайський полудень”).

1975 року — Вікторія Адамс-Бекхем, англійська поп-співачка, солістка групи The Spice Girls; дружина Дейвіда Бекхема.

7 квітня померли

 

1340 — Юрій ІІ, король Галицько-Волинської держави.

1614 — Ель Греко, іспанський художник.

1761 — Томас Баєс, англійський математик і священик.

1947 — Генрі Форд, американський конструктор автомобілів.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *