Грип у області: хворих побільшало, школи – на карантині
На Дніпропетровщині через зростання захворюваності на ГРВІ навчальний процес призупинено у 53 школах. Та чи буде це ефективним заходом боротьби з грипом, коли навіть проїзд у міському транспорті з дитиною може спричинити недугу. Про це журналістам розповів начальник Головного управління Держсанепідемслужби в області Андрій Кондратьєв.
Медична статистика
«На Дніпропетровщині значно зросла кількість хворих на грип. Зокрема, до лікарняних закладів минулого тижня звернулися вже близько 30 тисяч осіб, – повідомив Андрій Кондратьєв. – Чисельність хворих має тенденцію до зростання. 26 січня за медичною допомогою з симптомами ГРВІ звернулися 8 тисяч мешканців регіону.
Особливо небезпечним для людей є вірус гриппу A/H1N1, його вже виявлено у 65 наших земляків. Загалом у Дніпропетровській області згідно з лабораторними дослідженнями у 65 випадках віднайдено вірус грипу A/H1N1, у 5 – вірус грипу А/H3N2 (Швейцарія) та у 2 хворих – вірус В.
Вимушені канікули
Чи не на першому місці у списку найбільш вразливих до захворювання категорій – пенсіонери та діти. Тож на сьогодні в області на вимушені канікули вже відправлено 19530 школярів регіону, закрито на карантин 53 школи. Серед них: 27 у Нікополі, 15 ЗОШ – у Петриківському районі, 5 – у Широківському. Закрили одну школу на Павлоградщині, 4 заклади середньої освіти – у Кривому Розі.
Ось і в Дніпропетровську на карантині вже три школи, у Дніпродзержинську – припинив навчання технічний ліцей.
Згідно із санітарними нормами, на карантин мають закриватися класи, в яких на ГРВІ захворіли 15-20% учнів. Рішення про такий вимушений захід приймає директор школи. Та чи дасть результат у боротьбі з розповсюдженням грипу припинення роботи закладів освіти?
За словами Андрія Кондратьєва, повне закриття всіх шкіл у регіоні певного результату у боротьбі з поширенням хвороби не дасть. Він зауважує: небезпека полягає в тому, що рівень попереджувальних засобів розповсюдження грипу – занадто низький. Зокрема, йдеться про вакцинацію. «Тож згодом можливі й повторні хвилі захворювання», – попереджає начальник Головного управління Держсанепідемслужби в області.
Не тільки на роботі
Способів же «підхопити» той же A/H1N1 – велика кількість і поза закладами освіти чи місцем роботи. Кількахвилинного перебування у замкнутому просторі переповненої маршрутки чи набитому трамваї – достатньо аби за 5-7 днів інкубаційного періоду грип отримав гору над слабким імунітетом.
«Умови для розповсюдження вірусу в маршрутках нашого міста та трамваях – чудові. Відсутність вентиляції, бруд, вологість, скупчення людей. Нашому транспорту потрібне не тільки банальне прибирання, а й передусім дезобробка», – розповів Андрій Кондратьєв. От тільки навіть під час поширення грипу ці питання лишаються поза увагою.
Анфіса Букреєва