Нікопольський майстер лозоплетіння поділився досвідом з молодими аматорами

В Нікополі завжди були поширені різноманітні народні промисли самобутніх майстрів. Вироби з глини, вишивку, ковку по металу знали далеко за межами міста. Центр декоративно-прикладного мистецтва «Майстри Нікополя», що працює при бібліотеці-філії № 3, плекає народні традиції, підтримує талановитих майстрів, сприяє тому, щоб досвідчені майстри передавали свій досвід молодим аматорам.

Так, наприкінці січня в Центрі відбулася зустріч «Майстер і народна творчість», на якій присутні ознайомилися з творчістю майстра лозоплетіння Логвиненка Василя Сергійовича. Плетінню з лози він навчився від свого батька – це було їхнім сімейним ремеслом. Дуже зручні кошики незвичайної форми зацікавили учасників зустрічі, і Василь Сергійович розповів про основні прийоми їх створення та запросив на свої майстер-класи.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Всі, хто прийшов на захід, не залишилися байдужими до виставки «Містечкові візерунки», яка відкрилася у січні і буде діяти впродовж лютого. На ній представлені бісерні роботи майстрів Олени Тизик, Людмили Черноусько, Наталі Рашинської та вироби аматорів Центру на тему «Народні ляльки-мотанки та обереги».  
Майстриня Центру Наталя Миколаївна Рашинська, яку нікопольці називають «пані квітка», вирощує незвичайні квіти та втілює їх красу в свої бісерні квіти, відкрила ще одну грань свого таланту і представила дві байки та присвяту «Місячна соната».

Гостями Центру були дипломанти конкурсу в Опішні в номінації декоративно-прикладне мистецтво «Витинанки» Єлизавета Півень та Анастасія Верещак. Вони розповіли історію виникнення витинанки в Україні, народні легенди, що пов’язані з цим видом творчості. Талановиті дівчата поділилися своїм досвідом, розповіли про творчі плани та провели для охочих майстер-клас по виготовленню «фіранки», як одного з видів витинанки.

За матеріалами прес-служби Нікопольської міської ради

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь