У Європі відкрили перший музеї підводних скульптур
На морському дні біля берегів Лансароте, Канарські острови, британський художник Джейсон ДеКайрес Тейлор створює незвичайну серію підводних робіт. Автор задумував скульптури у музеї Atlantico так, щоб згодом вони трансформувалися і ставали частиною морського життя.
Першою скульптурою стали «13 зневірених біженців на судні». Це сучасний погляд на картину Теодора Жеріко картина «Пліт Медузи», написану у 1818 році.
Скоро ця скульптура буде композиційно поєднана з іншими темами, які є гострими для сучасного суспільства. Там буде безлика пара, що робить селфі; люди прикуті до телефонів, Ipad та камер.
Також художник зобразить фантастичні гібриди людей і рослин, взятих з флори і фауни Лансароте.
В планах митця підводний фонтан, освітлення і гігантське дзеркало, що відбиватиме «басейн» в море, пише «Українська правда» із посиланням на «The Guardian».
Музей, це не перша підводна робота Тейлора. Першу він зробив, ще у 2006 році, коли помістив коло зі школярів на краю океанського шельфу в Молінаре Бей, Гренада. Ця робота зіграла важливу роль в створенні захищеного морського парку і тепер вказана як одне з 25 чудес світу Національного географічного товариства.
Трохи більше року тому, на Багамах, він «утопив» найбільшу у світі підводну скульптуру – 40-тонну і 16 футову – Океан Атлас. Минулого літа він викликав чотири «Вершника Апокаліпсису» у Темзі біля будівлі Парламенту.
Тейлор – британський художник, скульптор і фотограф; водолаз і натураліст. Його найбільший твір на сьогодні, який і досі залишається єдиним підводним музеєм в світі – це музей Subacuático de Arte (Муса). На глибині Карибського басейну в Канкуні, Мексика, розміщено 500 статуй, які були відлиті з місцевих жителів довколишнього рибальського селища Пуерто-Морелос.
Фото Джейсона ДеКайрес Тейлора
Одна з скульптур мексиканського музею. Фото Джейсона ДеКайрес Тейлора
Одна з скульптур мексиканського музею. Фото Джейсона ДеКайрес Тейлора