Де і в який час найчастіше «працюють» квартирні злодії у Дніпропетровську?

За 2015 рік у Дніпропетровській області зареєстровано 1739 квартирних крадіжок, з яких розкрито 604. З початку цього року, за даними поліцейських, сталось 289 пограбувань у багатоповерхівках, з яких розкрито лише 35. Тож як вберегти своє майно від посягань, розповіли поліцейські.

Працюють в парі

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість крадіжок зросла, проте це не є свідченням незадовільної роботи правоохоронців. Така ситуація склалася через збільшення звернень постраждалих до поліції.

Чому ж зростає кількість пограбувань? Як пояснив начальник відділу з розкриття майнових злочинів Управління кримінальної поліції  ГУНП в Дніпропетровській області Андрій Дидочкін, по-перше, кількість злочинів зросла через погіршення соціально-економічного становища населення. По-друге, через амністію та інші заходи, які передбачають пом’якшення покарання для злочинців.

«З початку цього року поліцейські затримали вісім груп зловмисників, які промишляли квартирними крадіжками. Зазвичай злодії працюють в парі – один знаходиться на вулиці та веде спостереження, коли інший безпосередньо в квартирі жертви забирає «здобич». Нещодавно ми затримали мешканців Запоріжжя, які скоїли у Дніпропетровську п’ять крадіжок», – зазначив Андрій Дидочкін.

До речі саме у Дніпропетровську зареєстрована найбільша кількість майнових злочинів. На обласний центр та місто Кривий Ріг припадає 30% усіх крадіжок, далі йде Новомосковськ, Павлоград, Нікополь та Першотравенськ.

Винні господарі?

За статистикою, найбільш урожайний час для крадіїв – з 8 ранку до 18 години, саме тоді переважна більшість людей знаходиться на роботі, а квартира пустує.

«Сезонність у майнових крадіжках також чітко спостерігається. Так, проблемною вважається тепла пора року: з травневих свят до кінця вересня. Власники на довгий період, від 10 днів і до місяця,  залишають свої помешкання без нагляду. У порівнянні з пізньою осінню та зимою кількість таких пограбувань зростає відсотків на 40», – повідомив начальник відділу з розкриття майнових злочинів.

У Дніпропетровську найпроблемнішими місцями вважаються спальні райони: Перемога, Червоний Камінь, а також житлові масиви Лівобережного.

У переважній більшості крадіжок винні самі господарі, адже не зачинений балкон, відкриті вікна на першому-другому та останніх поверхах – це своєрідна приманка для крадіїв.

«Довготривала відсутність господарів вдома, анонсована широкому колу знайомих, а останнім часом ще й соціальні мережі, де люди виставляють на показ власну заможність – усе це підштовхує квартирних злодіїв до крадіжок», – наголошує начальник  пульту центрального спостереження Управління поліції охорони в Дніпропетровській області Віталій Шитов.

Вибивають стіни

За статистикою, найчастіше злодії потрапляють до осель жертв через вікно або балкон, таких цього року зафіксовано 98 випадків. Далі йде злам замків вхідних дверей або вибивання, а вже на останньому місці підбір ключів.

Тож експерт радить встановлювати двоє дверей: перші звичайні, непримітні з простим замком. Їх необхідно обладнати різноманітними датчиками сигналізації. Другі двері встановлюються вже надійні металеві з двома замками.

Зафіксовані і такі випадки, коли злодії потрапляли до помешкань не через вікна або двері, а через квартири сусідів. Так, вони обирають час, коли в одній з квартир сусідів проводиться ремонт і будівельні роботи приглушують шум, який виникає від пробиття стіни, підлоги або стелі. Тож проникають в оселі і таким шляхом.

Віталій Шитов  зазначив, що для того, щоб зберегти найцінніше необхідно встановлювати сигналізацію.

«Сьогодні злодії стають дедалі досвідченішими та винахідливішими, тому від несанкціонованого проникнення в оселю на 100% не захищають ні надійні замки, ні надсучасні броньовані двері чи ґрати на вікнах. Натомість, як показує досвід, вже один тільки факт наявності в будинку охоронної сигналізації змушує багатьох квартирних злодіїв відмовитись від скоєння злочину», – наголосив він.

Синьога Світлана

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь