У Дніпрі клумби з багаторічними рослинами стали окрасою парків (Фото)
У Дніпрі продовжують системну роботу з озеленення. Так у парку Сагайдак працівники комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Придніпровський» висадили дві нові клумби з багаторічними рослинами.
Як розповіли у Дніпропетровській міській раді, це дає можливість місту економити ресурси: фінансові та людські, що в умовах мобілізації значної частини комунальних працівників відіграє важливу роль.
Гортензія, горлянка повзуча, хоста, сакура, ехінацея – це ландшафтна композиція першої клумби. Друга клумба складається з багаторічних злакових рослин, які сьогодні є провідним трендом у міському озелененні. Тут висадили вівсяницю сизу, очерет, деревій. Такі рослини невибагливі, не потребують багато часу у догляді. А ще вони добре приживаються у наших кліматичних умовах. Мають гарний естетичний вигляд, приваблюють відвідувачів.
У парку Сагайдак збільшується кількість клумб. Працівники комунального підприємства за ними доглядають. Багаторічні рослини гарно приймаються. Наприклад, клумба з барбарису, лаванди та блакитної ялинки, яку висадили торік, стала окрасою цього парку. Клумби огороджують природними матеріалами, зокрема й камінцями. Співробітники створюють красу і затишок у парку. Усе це робиться для відвідувачів.
У парку Зелений Гай теж ретельно доглядають за клумбами, серед яких і з багаторічними рослинами. Клумби із багаторічними рослинами тут почали висаджувати ще з 2019-го року. Зараз вони гарно квітнуть, відтак — це красиві фотозони, які стали цікавинками парку. Багаторічні квіти зручні тим, що не потрібно щороку їх закуповувати і садити. Тому вирішено було висаджувати їх масово. Вони квітучі, мають гарний вигляд. Велике прохання до містян: не зривати квіти, кущі, зокрема й лаванду, оскільки це дуже шкодить рослині. Працівники парків, скверів створюють цю красу, аби всі охочі могли нею милуватися.
«У парку абсолютна більшість рослин висаджені в період 2019-2021 років. Наприклад, гортензії та клумба з духмяних трав (ромашка, ехінацея, орегано, монарда) зустрічають відвідувачів на вході в парк з боку вул. Макарова. На центральній алеї парку квітнуть декоративні злаки: ялівці, вівсяниця сиза та зелена, хоста. З боку проспекту Поля квітне клумба з лаванди. При правильному догляді багаторічні рослини радуватимуть містян ще багато років. А ще вони економлять ресурси – не потребують надто дбайливого догляду. Зелені насадження позитивно впливають на чистоту повітря, допомагають регулювати температурний режим, знижують рівень міського шуму, створюють естетичну привабливість.





