7 травня. Цей день в історії

7 травня відкрили найстаріший театр в Англії, американець повернувся з першої навколосвітньої подорожі велосипедом, а винахідник Олександр Попов продемонстрував перше радіо.

 В 1663  році  в центрі Лондона відкрився Королівський театр. Через дев’ять років будівля згоріла, але була наново відбудована на попередньому місці, на Друрі-Лейн. Ніні – це найстаріший театр Англії.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1887-го  американець Томас Стівенс завершив першу навколосвітню подорож велосипедом, проїхавши 13 500 миль. Подорож тривала понад три роки.

1895 рік  — у Петербурзі російський фізик і електротехнік Олександр Попов продемонстрував винахід, який був прототипом радіо. Початки радіомовлення в Україні припадають на 1924 рік, коли у Харкові, через 4 роки після того, як почали діяти 4-кіловатні радіостанції в Москві, Ленінграді й Казані, розпочато радіопересилання через малопотужні передавачі. Згодом постали радіостанції в  Києві, Одесі, Дніпропетровську, Донецьку та інших містах. Введена у дію 1927 року  Харківська “РВ 4” (Радиовещательная станция 4) була четверта за потужністю в усьому СРСР. У 1941 році  найпотужнішою довгохвильовою радіостанцією УРСР була Київська (“РВ 84”).

В 1946-му в  Токіо заснована компанія “Токіо цусін коге” (“Токійська компанія телезв’язку”), яка згодом була перейменована в “Соні”, через те, що американцям було важко вимовляти. Мабуть, головною “фішкою” корпорації є введення скрізь своїх форматів. Наприклад, у її першому цифровому  плеєрі  використовувався власний формат звуку. Був також  випадок, коли в ліцензійні диски вбудовувався руткит, який стежив за користувачем і відразу повідомляв про спроби копіювання і тиражування дисків.

1998 року   корпорація Mercedes-Benz за 37 мільярдів доларів купила корпорацію Chrysler Corporation.

 У 2006  році  у віці 99 років померла останній свідок загибелі “Титаніка” — американка, якій на момент катастрофи було 5 років. Після її смерті живими залишилися ще двоє людей, які пливли на “Титаніку”, але на момент катастрофи їм було менше року.

Народилися:

У 1840 році  — Марко Кропивницький, український письменник, драматург, театральний актор. Цього ж року народився Петро Чайковський, російський композитор. Чайковький —автор десяти опер, трьох балетів, шести симфоній, 104 романсів (балети “Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик”).

1946 рік — Володимир Бортко, радянський кінорежисер. Серед відомих робіт— “Блондинка за рогом”, “Собаче серце”, “Бандитський Петербург”, “Тарас Бульба”.  Лауреат Державної премії РРФСР за телефільм “Собаче серце”(1990  рік).

За матеріалами ТСН

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *