За що можуть звільнити чиновника у Дніпропетровській області?
Безпідставна дискваліфікація учасників торгів, створення лотів під конкретного учасника, закупівля товарів та послуг за завищеними цінами. Найтиповіші порушення роботи в Prozorro розглядалися на колегії в ОДА. Пояснення давали керівники комунальних закладів та установ області. Вони несуть відповідальність як розпорядники бюджетних коштів. Порушники отримали попередження про звільнення. Це вже третя колегія ОДА з початку року.
З початку року в системі Prozorro структурні підрозділи Дніпропетровської ОДА зареєстрували понад 7 тисяч закупівель на 245 мільйонів гривень. Очікувана економія – майже 35 мільйонів гривень. На сьогодні завершено близько 5 тисяч лотів на понад 162 мільйони гривень.
«Дніпропетровщина одна з кращих в Україні по роботі в Prozorro. Однак, щоб стати безумовним лідером у цій сфері, нам ще треба багато працювати. Аналіз роботи в Prozorro показує, що деякі керівники комунальних підприємств області не розуміють, що повинні працювати чесно та відкрито. Ми зустрічаємо махінації та спроби грати за старими правилами. Порушення не зійдуть з рук. Керівників, які працюють нечесно, звільнятимемо», – підкреслив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
Серед порушників – Криворізький навчально-реабілітаційний центр №1 та Саксаганський навчально-реабілітаційний центр. Керівники цих закладів отримали перше попередження, на них чекають дисциплінарні стягнення. У разі ще одного порушення – звільнення.
Криворізький навчально-реабілітаційний центр №1 оголосив закупівлю LED прожекторів на 11,8 тис. грн. Після проведення аукціону через технічну помилку закупівля була скасована. Повторно її оголосили через 20 хвилин. В аукціоні брали участь 13 учасників, шість з яких із найменшою ціною були дискваліфіковані замовником без пояснень.
Правила роботи в системі Prozorro порушив і Саксаганський навчально-реабілітаційний центр. Заклад проводив електронні торги на поточний ремонт фасаду їдальні. Очікувана вартість – 180 тисяч гривен. Під час розгляду пропозицій був дискваліфікований учасник з найменшою ціною. Натомість переможцем обрано підрядника, який документально не підтвердив досвід виконання аналогічних робіт.
«Ми вже втретє проводимо колегію в ОДА. Розглянули порушення у різних сферах. Серед типових – необґрунтована дискваліфікація учасників торгів, створення лотів під «улюбленого» постачальника, придбання товарів за завищеними цінами. Також нерідко торги проходять з одним учасником. З 1 серпня вступає в силу закон про обов’язкову роботу в системі Prozorro. За порушення передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність», – попередив заступник голови правління громадської організації «Громадський контроль» Денис Селін, який допомагає впроваджувати Prozorro на Дніпропетровщині.
Це вже третя колегія ОДА з початку року. За цей час догани отримали вісім керівників комунальних закладів.
Виявляти порушників дозволяє спеціальна моніторингова система. Усі електронні торги – під контролем аналітиків департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА. Щодня спеціалісти опрацьовують до 100 закупівель. Про результати моніторингу інформують замовників товарів та товарів.
Про порушення та спроби махінацій чиновників можуть повідомляти і підприємці. Номер «гарячої лінії» – (056) 717-07-04, електронна адреса prozorrodp@gmail.com.
Дніпропетровська ОДА працює в електронній системі публічних закупівель із серпня 2015-го. В області у Prozorro щодня реєструють до 200 лотів.
На сьогодні в регіоні зареєстровано понад 24 тисячі лотів на 1,3 мільярда гривень. Планові заощадження – більше 123 мільйонів гривень.