Завтра у Дніпрі робот і волонтери збиратимуть батарейки
Ні для кого не секрет, що в Україні дуже гостро стоїть питання утилізації батарейок. Пунктів прийому не так багато і не всі про них знають, а налагодженого і правильного процесу їх переробки немає. За даними 2014 року в нашу державу в рік завозиться близько 12 тонн батарейок. В кожній з яких свинець, кадмій, кислотний чи луговий електроліт. В місті Дніпро збирають близько 1% використаних батарейок. Інші просто потрапляють у сміття. У результаті ризики захворювання нервової системи, серцево-судинної та колосальна шкода довкіллю.
Всеукраїнська волонтерська мережа «Батарейки, здавайтесь» досить успішно привчає мешканців українських міст здавати використані батарейки в спеціальні пункти. Їх в України 1129, і планують відкрити ще близько 300.
«Кожен бажаючий може організувати такий пункт прийому у себе на роботі, в під’їзді чи в школі. Особливо ця ініціатива захоплює дітей – вони вчаться відповідальності та розуміють принципи захисту довкілля змалку. Але проблему треба вирішувати на рівні постачальників. Простіше кажучи, у вартість кожної батарейки повинно бути закладено і вартість її переробки. Завод-волонтер «ГТМ ЛТД» у Дніпрі готовий продемонструвати процес переробки в рамках співробітництва з волонтерами. Але цей процес повинен бути масовим», – зазначила засновниця проекту Любов Колосовська.
Як наголошують організатори, відповідальність за збір та переробку батарейок мають нести покупці, продавці та виробники батарейок, а не платники податків і державний бюджет. Три дні тому стартувала кампанія по збору 200 000 грн на вирішення проблеми переробки батарейок в Україні. І вже зібрано 10% від необхідної суми.
3 вересня об 17.00 у Space Hub (просп. Олександра Поля, 2-В) у Дніпрі пройде відкрита зустрічі із командою найбільшої в Україні мережі по збору відпрацьованих батарейок «Батарейки, здавайтеся!». У рамках цієї зустрічі можна буде здати свої відпрацьовані батарейки, Любов Колосовська розкаже, як не чекаючи змін у законодавстві, залучити 1000 людей у корисну справу. Христина Говоруха, координатор по роботі з волонтерами, розповість, як відкрити пункт прийому батарейок в у вашому під’їзді, школі або на роботі. А головний гість програми – робот, який «харчується» батарейками і сортує їх.
Дарина Сухоніс