За сприяння служби зайнятості Дніпропетровщини працевлаштовані понад 2200 переселенців

Про це йшла мова під час  робочої зустріч спостерігачів  Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з керівництвом та фахівцями обласного центру зайнятості, що відбулася 21 листопада 2016 року у приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості. Учасники обговорили широке коло питань,  пов’язаних з діяльністю обласної служби зайнятості щодо надання соціальної, психологічної, а також допомоги у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, та інших соціальних аспектів їх перебування у Дніпропетровському   регіоні.

Представники місії організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) продовжують вивчати стан надання послуг та допомоги у соціальній сфері вимушеним переселенцям, що переїхали до  Дніпропетровщини зі Східних та Південних областей України.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

21 листопада 2016 року у приміщенні Дніпропетровського обласного центру зайнятості відбулася робоча зустріч спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з керівництвом та фахівцями обласного центру зайнятості, де обговорили широке коло питань,  пов’язаних з діяльністю обласної служби зайнятості щодо надання соціальної, психологічної, а також допомоги у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, та інших соціальних аспектів їх перебування у Дніпропетровському   регіоні.

У зустрічі взяли участь представники секції з прав людини Дарлін Джексон  та  Кріс Барбоур, директор  ОЦЗ Вікторія Кузнецова, заступник директора ОЦЗ Раїса Малоіваненко, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Тетяна Сальнікова та начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Наталія Селякова.

Питаннями для обговорення стали: організація надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам та їх працевлаштування, діяльність служби зайнятості  у цьому напряму та її взаємодія з недержавними організаціями, які опікуються вимушеними переселенцями.

Представники ОБСЄ зазначили, що головною метою їхньої роботи – сприяння зниженню напруги та забезпечення миру, стабільності та безпеки в Україні; об’єктивний моніторинг та узагальнення інформаційних даних щодо надання соціальних послуг та необхідної соціальної допомоги населенню у Дніпропетровському регіоні.

«Перш за все, місією ОБСЄ є здійснення моніторингу та узагальнення даних про надання відповідним чином необхідної допомоги людям, що наразі опинилися у складній життєвій ситуації», – акцентувала Дарлін Джексон.

Директор ОЦЗ Вікторія Кузнецова ознайомила з результатами роботи  служби зайнятості регіону щодо надання допомоги та сприяння зайнятості вимушеним переселенцям. «З початку окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції до обласної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулися майже 7 тисяч мешканців АР Крим, Донецької та Луганської областей, з них майже 4,7 тисяч громадян отримали статус безробітного, за сприяння служби зайнятості  працевлаштовані понад 2,2 тисяч громадян. Одноразову виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи отримали 82 особи», – зазначила В.П. Кузнецова. Також за словами директора, для вирішення питань зайнятості вимушених переселенців служба зайнятості активно співпрацює з громадськими, волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Зараз діє 18 договорів про співпрацю з недержавними організаціями, які надають послуги таким особам.

Заступник директора ОЦЗ Раїса Малоіваненко у черговий раз інформувала про послуги служби зайнятості ВПО та охарактеризувала проблемні питання, що виникають під час працевлаштування таких осіб. «З метою забезпечення продуктивної зайнятості для вимушених переселенців проводяться інформаційні семінари, семінари з техніки пошуку роботи, з орієнтації на підприємницьку діяльність, презентації роботодавців, ярмарки вакансій, організовується  професійне навчання актуальним професіям. Для працевлаштування переселенців пропонується близько 5 тисяч   актуальних вакансій, із яких більше половини зосереджені у містах Дніпропетровськ,  Кривий   Ріг,   Дніпродзержинськ, Павлоград та Нікополь», – сказала заступник директора.  Також, за словами Р.М. Малоіваненко, можливість працевлаштування ВПО ускладнюється: невідповідністю професії осіб вакантним посадам на ринку праці регіону, на сільських територіях – сезонним характером роботи  та обмеженою кількістю вільних робочих місць.

Наприкінці зустрічі представники місії ОБСЄ відзначили високий рівень організації роботи з внутрішньо перемішеними особами у Дніпропетровському регіоні та висловили подяку службі зайнятості за сприяння адаптації вимушених переселенців до нових умов життя та повернення до активного трудового життя на ринку праці.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь