Польща та Германія – лідери за кількістю обмінів студентами з Україною

Федеративна Республіка Німеччина посідає друге місце після Польщі за кількістю обмінів студентами з Україною тому, очевидно, що у нас налагоджено інтенсивну співпрацю у сфері вищої освіти. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом ФРН в Україні паном Ернстом Райхелєм, що проходила в МОН сьогодні, 28 листопада 2016 року.

“Ми продуктивно співпрацюємо у багатьох сферах. Зокрема, розвинена співпраця між університетами: у нас є білатеральні програми, спільні обміни в рамках Еразмус+. По кількості обмінів Німеччина на другому місці після Польщі, крім того у нас багато спільних проектів – Німеччина, Україна, Польща. Ми зараз готові до активної співпраці в рамках програми Горизонт 2020, адже МОН зацікавлено у досвіді країн, що мають позитивну динаміку участі програмах Горизонту”, – зазначила Лілія Гриневич.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Між Німеччиною та МОН також налагоджено активну співпрацю по обміну досвіду у сфері професійно-технічної освіти, зокрема, щодо впровадження дуального навчання, коли 30% навчання студента ПТНЗ є теоретичним і проходить в аудиторії, а 70% – практичним і проходить на виробництві.

Сторони також підняли питання проведення Року німецької мови в Україні, що заплановано на 2017 рік.

“Для нас важливо, щоб Рік німецької мови в Україні пройшов успішно. Звісно, вагома частка співпраці в рамках року вестиметься з Міністерством культури, але співпраця з МОН також дуже важлива. Найближчим часом ми надаємо Міністерству конкретні ідеї щодо заходів, які можна втілювати протягом року для популяризації німецької мови та культури в Україні”, – поінформував Посол ФРН Ернст Райхель.

Лілія Гриневич додала, що учні в Україні прагнуть вивчати німецьку мову. Зокрема вона є другою за обсягом вивчення в українських школах після англійської мови, а 52% школярів вибирають її для вивчення як другу іноземну.

Обговорили також і поглиблення співпраці у сфері середньої освіти, зокрема щодо допомоги Німецької сторони у створенні інструментів для впровадження реформи середньої освіти.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *