ДПІ у Кіровському районі Дніпра інформує

Для орендодавців у м. Дніпро з 01.01.2017 змінено мінімальну вартість оренди квадратного метра площі нерухомого майна.

Відповідно до п.170.1 ст.170 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), орендодавець, який здає нерухомість фізичним особам і не зареєстрований як підприємець, щокварталу впродовж 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу має самостійно нарахувати і сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету у розмірі 18% та 1,5% військового збору.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Нормами ПКУ визначено, що під час нарахування доходу фізичній особі від надання нею в оренду об’єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди.

Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, місця, об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на території яких вона розташована.

Так, зокрема, рішенням Дніпропетровської міської ради від 01.12.16 №7/16 затверджена мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна у м. Дніпро у наступних розмірах:

– для приміщень, що використовуються для виробничої діяльності:

І пояс – 58,76 грн.,

ІІ пояс – 44,07 грн.,

ІІІ пояс – 29,38 грн.;

– для приміщень, що використовуються під іншу комерційну діяльність:

І пояс – 88,13 грн.,

ІІ пояс – 66,10 грн.,

ІІІ пояс – 44,07 грн.;

– для приміщень, що використовуються під некомерційну діяльність:

І пояс – 29,38 грн.,

ІІ пояс – 22,03 грн.,

ІІІ пояс – 14,69 грн.

Таким чином, оподаткуванню підлягають фактично отримані суми за оренду майна, але не нижче мінімальної вартості.

Окрім того, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, щокварталу впродовж 40 днів необхідно самостійно нарахувати і сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету. Нагадуємо, що фізичні особи, які отримували у 2016 році такі доходи зобов’язані подавати декларацію про майновий стан та доходи не пізніше 3 травня 2017 року.l

Роман Насіров: 170 млрд. грн. додатково у 2016 році

Цього року ми досягли надзвичайних результатів. Було проведено системну реформу податкової та митної служб. Як результат, дуже значне збільшення надходжень на 30% до бюджетів усіх рівнів, а це – понад 6 млрд. доларів. Про це зазначив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

За його словами, крім рекордних надходжень значно збільшили обсяги відшкодувань ПДВ платникам податків. Так за 2016 рік відшкодовано ПДВ 94,3 млрд. грн. – це на 40% більше ніж у минулому році. Також на 10 млрд. грн. зменьшили переплату податку на прибуток до держбюджету.

«Загалом до зведеного бюджету за 2016 рік забезпечено надходжень (збір) 758,3 млрд. грн., що на 171,2 млрд. грн. або на 30% більше ніж у 2015 році»,- повідомив Роман Насіров.

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2017

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  інформує, що з початку 2017 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2016 року.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.

У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи. Бланки декларацій надаються платникам податків безкоштовно.

Граничні строки подання декларації:

для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларації за 2016 рік – 03.05.2017;

для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування)  – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2016 рік – 09.02.2017;

Також нагадуємо, що з 1 січня 2017 року запроваджується нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

 Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;

при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;

при отриманні іноземних доходів;

та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

 Обов’язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;

від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до ІV розділу ПКУ;

у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

 «Податкові новації – 2017» – з адміністрування податку на додану вартість

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська  інформує, що 01.01.2017 р. набрали чинності Закони України від 06.12.2016 р. № 1774-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», від 20.12.2016 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та № 1795-VIII «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо підтримки літакобудівної галузі», від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».Так, внесено зміни в частині адміністрування ПДВ. Серед основних новацій :передбачено механізм зупинення органами ДФС реєстрації «ризикових» податкових накладних в ЄРПН та відновлення реєстрації за умови надання платником відповідних пояснень та доказів (з 01 квітня по 01 липня 2017 року працюватиме в тестовому режимі);

бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься органами казначейства автоматично за єдиним реєстром у хронологічному порядку надходження заявок без попереднього висновку органів ДФС (але після того, як запрацює механізм зупинення «ризикових» податкових накладних);

збільшено до 365 днів строк реєстрації податкових накладних та удосконалено механізм застосування штрафних санкцій;

доповнено перелік реквізитів податкової накладної кодом УКТ ЗЕД;

помилки у реквізитах податкових накладних, які не заважають ідентифікувати операцію, не будуть підставами для відмови у реєстрації;

скасовано застосування спецрежиму ПДВ для сільгосппідприємств та передбачено перехідні норми для колишніх спецрежимників, а саме:

термін закриття рахунків у СЕА ПДВ – з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року;

реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених спецрежимниками, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року;

сума від’ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, сформована спецрежимниками за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року (IV квартал 2016 року), переноситься до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, у якій відображаються розрахунки з бюджетом.

«Новації – 2017» – в частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб

Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляють, що 01 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні». Даним Законом внесено зміни в частині адміністрування податку на доходи фізичних осіб.

До оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу за здані (продані) ним брухт чорних металів та кольорових металів.

Збільшено  неоподатковану вартість навчання, яка сплачується за фізичну особу (не вище трьохкратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня  звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи), знято заборону на її звільнення протягом 3 років.

Змінено перелік витрат приватного підприємця на загальній системі, виключено зі складу витрат суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надано право (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних з провадженням господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат (крім земельних ділянок, об’єктів житлової нерухомості, легкових та вантажних автомобілів).

Збільшено до 80 євро неоподатковуваний розмір добових при закордонних відрядженнях;

За ставкою у розмірі 9 відсотків оподатковуються доходи у вигляді дивідендів по акціям й корпоративним правам, нарахованих нерезидентами, інститутами спільного інвестування, суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток.

Починаючи з 1 січня 2017 року не оподатковуються: сума сплачених роботодавцем за свій рахунок пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, премій), у тому числі за договорами добровільного медичного страхування не більше 8000 грн. на місяць (у 2016 році – не більше 6890 грн.) – пп. «в» п.164.2.16 ПКУ; дохід отриманий як додаткове благо у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеної (анульованої) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, не більше 800 грн. на рік (у 2016 році – не більше 689 грн.)- пп «д» п.164.2.17 ПКУ;  вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 800 грн. на місяць (у 2016 році – 689грн.)- п.165.1.39 ПКУ; при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5 УКТ ЗЕД (Живі тварини, М’ясо та їстівні субпродукти, Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні, Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження,в іншому місці не зазначені, Інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені), 15 УКТ ЗЕД (Жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження), 16 УКТ ЗЕД(Готові харчові продукти з м’яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних)  та 41 УКТ ЗЕД (Шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена), отримані від такого продажу доходи не оподатковуються, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 160000 грн. (у 2016 році – 137800 грн.) – п.165.1.24 ПКУ.

Бізнес – спільнота Центрального району м.Дніпро віддала місцевим громадам 558,2млн. гривень податків

Це перевищує минулорічний показник на 176 млн.грн. податків та зборів. За 12 місяців 2016 року місцева громада отрималиа на вирішення соціально-економічних потреб  558 206,1тис.грн. або 53,1 відс.  від загальних надходжень зведеного бюджету.

Всього бізнес – спільнота Центрального району м.Дніпро перерахувала до зведеного бюджету 1 051,4 млн.грн. податків і зборів. З них на загальнодержавні потреби до державної казни  надійшло 493,2 млн.грн. або 46,9 відс. від загальних надходжень зведеного бюджету.

Як зазначила начальник ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Наталія Болдаш, фінансова децентралізація бюджетів місцевих громад дозволить використовувати додаткові кошти на нові дороги, дитячі садочки, ремонтні роботи у школах, лікарнях та суттєво покращити соціально-економічний добробут мешканців нашого регіону.

Книга «спрощенця»: коли можна внести зміни самостійно

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує, що форми книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість), книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) (далі – книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат)) та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №579 (далі – Порядок).

На титульному аркуші книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат) зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, податкова адреса (п.3 Порядку).

Отож, при зміні відомостей, зазначених на титульній сторінці книги обліку доходів (книги обліку доходів і витрат), платник єдиного податку може самостійно зазначити відповідні зміни та продовжити її ведення до реєстрації нової.

Про скасування спецрежиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що згідно з підпунктом 4 пункту 2 розділу XIX “Прикінцеві положення” Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з 1 січня 2017 року втрачає чинність стаття 209 Кодексу, яка регламентує умови застосування спецрежиму сільськогосподарськими товаровиробниками.

Одночасно, з 1 січня 2017 року набуває чинності Закон України від 20 грудня 2016 року “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” (реєстр, номер законопроекту – 5132), яким внесено ряд змін до Кодексу в частині врегулювання окремих питань, пов’язаних із скасуванням спецрежиму.

Таким чином, з урахуванням вказаних вище змін передбачається, зокрема:

– скасування реєстрації суб’єктів спецрежиму та переведення їх на загальну систему оподаткування;

– закриття рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ), які додатково відкриті відповідно до пункту 200і.2 статті 200 Кодексу сільськогосподарським товаровиробникам (далі – додаткові електронні рахунки);

– обмеження терміну реєстрації податкових накладних, складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг в межах спецрежиму;

– перенесення від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, що сформувалася в результаті здійснення сільськогосподарської діяльності, до податкової декларації з податку на додану вартість, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

Зазначене стосується всіх сільськогосподарських підприємств, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, включаючи платників, які були зареєстровані як суб’єкти спецрежиму (подавали податкові декларації 0121 – 0123), так і тих, які відповідно до пункту 209.18 статті 209 Кодексу відповідали критеріям, визначеним статтею 209 Кодексу, але не обрали спецрежиму, та залишали суми ПДВ від реалізації сільськогосподарської продукції у власному розпорядженні (подавали податкові декларації 0130) (далі – сільгоспвиробники).

Щодо анулювання реєстрації суб’єктів спеціального режиму оподаткування ПДВ

Починаючи з 01.01.2017 у зв’язку із скасуванням спеціального режиму оподаткування ПДВ усі сільгоспвиробники, які зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування, будуть переведені на загальну систему оподаткування ПДВ.

При цьому для здійснення переходу на загальну систему оподаткування від сільгоспвиробника не вимагається подання заяви про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму оподаткування або про його реєстрацію як платника ПДВ на загальних підставах. Таке виключення із реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування буде здійснено на підставі рішення контролюючого органу.

Щодо подання податкової звітності з ПДВ

Починаючи із податкової звітності за перший звітний (податковий) період 2017 року сільгоспвиробники подають до ДФС виключно податкову декларацію з позначкою “0110” за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, у якій відображатимуться розрахунки з бюджетом за усіма операціями такого сільгоспвиробника.

У разі якщо в сільгоспвиробника за результатами здійснення сільськогосподарської діяльності за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі було задеклароване від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями і податковим кредитом (значення рядка 21 декларації), то такі суми податку, відповідно до пункту 49 підрозділу 2 розділу XX Кодексу, переносяться із податкової декларації з ПДВ із позначкою 0121 – 0123, 0130, поданої за останній звітний (податковий) період перебування на спеціальному режимі (грудень 2016 року/ IV квартал 2016 року), до податкової декларації з ПДВ із позначкою 0110 (рядок 16.1) за перший звітний період 2017 року (січень 2017 року/1 квартал 2017 року).

Згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу уточнюючий розрахунок до податкової декларації подається за формою чинною на час подання уточнюючого розрахунку.

 Отже, у разі виявлення починаючи з 01.01.2017 помилок, допущених у податковій декларації з ПДВ з позначками «0121» – «0123» за звітні (податкові) періоди до 01.01.2017, застосовуються норми ПКУ, чинні на дату виправлення таких помилок.

Зважаючи на те, що починаючи з 01.01.2017 скасовується дія спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробників, уточнення показників податкових декларацій з ПДВ з позначками «0121» – «0123», здійснюється за формою уточнюючого розрахунку до декларації «0110».

При цьому якщо за результатами подання у 2017 році та надалі уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2017 збільшується позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, таке позитивне значення підлягає сплаті до бюджету у повному обсязі відповідно до норм Кодексу, чинних на дату подання уточнюючого розрахунку.

 Щодо закриття додаткових електронних рахунків

Пунктом 47 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу встановлено, що додаткові електронні рахунки закриваються з дня, наступного за граничним терміном сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, а для платників, які обрали квартальний податковий період, – за IV квартал 2016 року.Отже, додаткові електронні рахунки будуть закриті після проведення розрахунків з бюджетом за деклараціями з ПДВ із позначками 0121 – 0123, за результатами останнього звітного періоду 2016 року:

  – для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують місячний податковий період,  починаючи з 31 січня 2017 року;

– для сільськогосподарських товаровиробників, які застосовують квартальний податковий період, починаючи з 20 лютого 2017 року.

Починаючи із зазначених дат усі розрахунки з бюджетом за результатами поданої податкової звітності сільгоспвиробниками здійснюються із застосуванням виключно основного електронного рахунка в СЕА ПДВ.

Щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування

Згідно з пунктом 48 підрозділу 2 розділу XX “Перехідні положення” Кодексу (з урахуванням внесених змін) реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), складених сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 Кодексу, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Отже, усі податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, у тому числі з порушенням терміну реєстрації, встановленого пунктом 201.10 статті 201 Кодексу (тобто податкові накладні/розрахунки коригування, складені сільгоспвиробниками за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, у яких дата складання до 31.12.2016 року включно), можуть бути зареєстровані лише до 15 січня 2017 року включно. Починаючи з 16 січня 2017 року реєстрація таких податкових накладних та розрахунків коригування здійснюватися не буде.

Платники Центрального району м.Дніпро протягом 2016 року направлено до бюджету майже 1 млрд.грн. єдиного внеску

Саме така сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшла до бюджету протягом січня-грудня 2016 року.

Виконання індикативного показника склало 102,4 %. Додатково надійшло понад 250 млн.грн. У грудні 2016 року надійшло понад 98 млн.грн. єдиного внеску.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 06 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким внесено низку змін до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464–VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зміни стосуються питань щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, що обрали спрощену систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

 Підвищення мінімальної зарплати – крок до детінізації зарплат

 Для подолання кризових явищ в економіці, уряди провідних країн не скорочують, а навпаки, збільшують соціальні видатки, аби відновити внутрішній попит. В українських реаліях підвищення мінімальної зарплати матиме ще один позитивний ефект – виведення зарплат із тіні і як результат – скорочення дефіциту Пенсійного фонду і  обсягів його державної підтримки.

Урядом, Президентом, Прем’єр-міністром та парламентом спільно були зроблені революційні кроки щодо посилення захисту людей праці –  збільшено з 2017 року мінімальну заробітну плату до 3200 гривень.

Необхідність підвищення рівня заробітних плат обумовлена реаліями часу, адже від цього значною мірою залежать доходи держави.

Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська сподіваються на те, що із збільшенням заробітних плат збільшиться і сума надходжень до бюджету. Бо саме завдяки зниженню в поточному році ставки єдиного соціального внеску бізнес отримав можливість використати кошти, які вивільнились, на збільшення оплати праці.

Важливо, що зарплатний процес розвивається разом із пожвавленням економіки, залученням інвестицій, системним наповненням бюджетів усіх рівнів і впровадженням змін до податкового законодавства, які спрощують ведення бізнесу і нівелюють вплив корупційних факторів.

СПЕЦІАЛЬНИЙ РЕЖИМ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ СІЛЬСЬКОГО ТА ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА І РИБАЛЬСТВА З 01.01.2017 СКАСОВАНО

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з 01.01.2017 втрачає чинність стаття 209 «Спеціальний_режим_оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства» розділу V «Податок на додану вартість» ПКУ.

З урахуванням вищевикладеного Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», який набрав чинності з 01.01.2017, визначено, зокрема, наступне:

  1. Установити, що рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, що додатково відкриті відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 ПКУ платникам – сільськогосподарським підприємствам, які обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, закриваються з дня, наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період, – за четвертий квартал 2016 року.

Для закриття таких рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому закриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника (пункт 48 підрозділу 2 розділу XX ПКУ);

  1. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, складених платниками – сільсько- господарськими підприємствами, що до 01.01.2017 застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року.

Реєстрація зазначених в абзаці першому цього пункту податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням строку, визначеного абзацом першим цього пункту (пункт 49 підрозділу 2 розділу XX ПКУ);

  1. Сума від’ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 ПКУ, сформована платниками – сільськогосподарськими підприємствами, що до 01.01.2017 застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 ПКУ, за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року/четвертий квартал 2016 року, переноситься до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, в якій відображаються розрахунки з бюджетом (пункт 50 підрозділу 2 розділу XX ПКУ).

ПРО СПРАВЛЯННЯ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ І КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє наступне.

Право оренди земельної ділянки відповідно до статті 93 Земельного кодексу України (далі – Земельний_кодекс) – це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Форму договору оренди земельної ділянки затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 №220 «Про затвердження Типового договору оренди землі». Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №843 «Про внесення змін до Типового договору оренди землі» внесено зміни до Типового договору оренди землі і, зокрема, у частині визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Звертаємо увагу, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зазначені зміни.

Форму надання інформації затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17.09.2015 №783 «Про затвердження форми Переліку орендарів, з якими укладено договори оренди землі державної або комунальної власності».

Повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у користування визначено статтею 122 Земельного кодексу.

Зокрема, сільські, селищні, міські ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель комунальної власності відповідних територіальних громад.

Обласні та районні ради передають у користування земельні ділянки для всіх потреб з відповідних земель спільної власності територіальних громад.

Районні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки для всіх потреб із земель державної власності (крім земельних ділянок сільськогосподарського призначення), у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб, а за межами населених пунктів для ведення водного господарства, будівництва об’єктів, пов’язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району та індивідуального дачного будівництва.

Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають у користування земельні ділянки сільсько- господарського призначення для всіх потреб, окрім земельних ділянок дна територіального моря та зони відчуження, зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Обласні державні адміністрації передають у користування земельні ділянки із земель державної власності для всіх потреб (крім повноважень, визначених для районних державних адміністрацій та органів державної влади з питань земельних ресурсів) у межах міст обласного значення та за межами населених пунктів, а також земельні ділянки, що не входять до складу певного району, або у випадках, коли районна державна адміністрація не утворена.

Крім того, органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення про вилучення земельних ділянок, їх викуп або примусове відчуження і надавати їх у користування для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує, що відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та у зв’язку з об’єднанням у 2016 році територіальних громад сіл, селищ, міст в органах Державної казначейської служби України з 04.01.2017 відкриваються рахунки для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад, місцеві ради яких набули повноважень за результатами перших місцевих виборів, що відбулися у 2016 році.

При цьому, рахунки, які були відкриті для територіальних громад сіл, селищ, міст, що увійшли до складу об’єднаних територіальних громад, з 04.01.2017 будуть закриті.

У зв’язку з викладеним та з метою забезпечення надходжень до бюджетів об’єднаних територіальних громад, недопущення випадків помилкової сплати податків і зборів на неправильні бюджетні рахунки повідомляємо, що актуальна інформація про реквізити відкритих в органах Казначейства рахунків розміщена на головній сторінці веб-порталу ДФС України у рубриці «Бюджетні рахунки» та на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки» за посиланням: http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Звертаємо увагу, що реквізити рахунків для зарахування надходжень до об’єднаних територіальних громад доводяться виключно у частині податків і зборів, що підлягають зарахуванню до місцевих бюджетів (на заміну тих, що були закриті з 04.01.2017).

Для сплати податків і зборів, що підлягають зарахуванню до державного бюджету, продовжують діяти ті самі рахунки, що були відкриті у 2016 році в органах Казначейства на рівні районів та міст обласного підпорядкування.

На Дніпропетровщині підведені підсумки деклараційної кампанії – 2016

Кампанія декларування громадянами доходів, одержаних в 2015 році, тривала з 1 січня по 31 грудня 2016 року. За цей період декларацію про майновий стан і доходи надали 51144 грома дянина.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу за 2015 рік складає 3 млрд. 642,2 млн. грн. Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 81,6 млн. грн., що на 6,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Сума військового збору до сплати – 13,9 млн. грн.

У минулому році право на податкову знижку використали 9359 громадян області, яким підлягає повернення з бюджету 10,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

306 мільйонерів Дніпропетровщини задекларували 1 млрд. 430,1 млн. грн. Сума сплати до бюджету складає: 17,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 2 млн. грн. військового збору.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *