Юристи консультують: все про виїзд неповнолітніх за кордон

Моїй доньці 15 років. Я хочу її відпустити  на літні канікули на тиждень разом з хрещеною на відпочинок до Туреччини. Чи маємо ми з чоловіком на це право? Якщо так, то яка процедура підготовки виїзду? На дане питання відповідає Костенко Оксана Миколаївна юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7».

Так можете, оскільки відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України, особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів) та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України  здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Відповідно до вимог Правил перетинання державного кордону громадянами України виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків (така згода може бути оформлена кожним із батьків окремо, відповідно окремими заявами) із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Згоду батьків (усиновлювачів) на виїзд дитини за кордон слід оформлювати у вигляді заяви. Справжність підпису батьків (усиновлювачів) на такій заяві повинна бути нотаріально засвідчена. За загальним правилом якщо фізична особа (один з батьків, обидва) внаслідок фізичної вади, хвороби або з інших поважних причин не може власноручно підписати заяву чи інший документ, за його дорученням і в його присутності та в присутності нотаріуса або іншої посадової особи, яка вчиняє нотаріальні дії, заяву може підписати інша фізична особа. Про причини, з яких фізична особа (один з батьків, обидва), заінтересована у вчиненні нотаріальної дії, не могла підписати документ, зазначається у посвідчувальному написі. Місце вчинення цієї нотаріальної дії не залежить від місця проживання заявників або місця проживання дитини. Також на прохання заявників в заяві також може бути зазначено відомості про особу, яка фінансово забезпечує перебування дитини за кордоном.  Важливо, що в Правилах перетинання державного кордону громадянами України зазначена згода батьків саме «на виїзд за кордон», а не на «поїздки за кордон». Тому, згода надається на визначений період на конкретний виїзд дитини за кордон, а не на неодноразові поїздки одночасно в декілька держав.

Якщо у Вас виникли правові запитання – телефонуйте – 0961714209, 0933545165, або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!