Юристи консультують: хто має право на пільги під час оформлення спадщини

На питання відповідає юрисконсульт ТОВ ЮК «Юрист 24-7» Циб Сергій Вікторович. Згідно ст. 4 Закону України “Про нотаріат”, нотаріус, зокрема, має право одержувати плату за надання додаткових послуг правового та технічного характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також за вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій.

Відповідно до Положення про порядок надання фізичним та юридичним особам додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру державними нотаріусами Дніпропетровської області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Дніпропетровській області від 27.08.2013 року за № 358/05-07, від сплати за надання правової допомоги звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни; інваліди І та ІІ груп; громадяни – за надання їм правової допомоги, необхідної для призначення та одержання державних допомог та пенсій; фонди підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (республіканський, обласні, міський) – за надання їм правової допомоги при посвідченні договорів іпотеки.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Підпунктом 3.3 наказу Міністерства юстиції України від 07 липня 2011 року за № 1810/5 “Про затвердження Положення про Спадковий реєстр” передбачено, що за формування у Спадковому реєстрі одного реєстраційного запису про видачу свідоцтва про право на спадщину або його дубліката з видачею про це відповідного витягу встановлено тариф у розмірі п’ятдесяти однієї гривні.

Відповідно до підпункту 4.3 наказу плата не справляється за всі звернення до Спадкового реєстру інвалідів ІІ групи

Статтями 1296, 1298 Цивільного кодексу України та пп. 4.12 Порядку передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини та у разі наявності у спадковій справі всіх необхідних документів має право одержати свідоцтво про право на спадщину.

Відповідно до ст.ст. 4, 15, 28 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, право власності на нерухоме майно підлягає обов’язковій державній реєстрації.

Відповідно до пункту 6 ст. 8 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, інваліди ІІ групи звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав.

Якщо у Вас виникли запитання телефонуйте – (050) 571-21-50; (093) 354-51-65; або пишіть запитання: jurist24.7@gmail.com і ми дамо відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!