Українці увійшли у 20-ку кращих на олімпіаді з робототехніки у Вашингтоні
Днями у Вашингтоні пройшла перша всесвітня олімпіада з робототехніки за участі школярів зі 160 країн світу. Головна мета конкурсу – спонукати у молоді бажання займатися точними науками та інформаційними технологіями. Результати змагань визначали, хто розробив і створив найрозумніший роботизований апарат. Українська команда, хоча й не зайняла призового місця, задніх не пасла, передає day.kyiv.ua з посиланням на Voice of America.
У приміщенні, де проходила олімпіада, було 163 роботи.
Українська команда за прототип взяла сільськогосподарську техніку. “Ми саме комбайн і мали на думці, коли конструювали цього робота. Як ви бачите, завдяки ось цьому барабану робот збирає кульки і пропускає їх всередину”, – пояснює учасник української команди Ігор Жуковський.
Мета усіх роботів однакова: очистити воду – її імітують блакитні кульки, від забруднення, яке тут зображене помаранчевими.
У нашій команді двоє хлопців-одинадцятикласників та дівчина-випускниця. Усі – з Київського Політехнічного ліцею.
Німецька команда розробила теж достойний сортувальний механізм. “Блакитні кульки піднімаються вгору і потім падають у більшу сітку, а помаранчеві кульки, навпаки, опускаються донизу”, – пояснює учасник німецької команди Фабіан.
Грузини «навчили» свого робота стріляти. “Найбільше ми пишаємось ось цим механізмом – за його допомоги робот стріляє кульками”, – каже учасник грузинської команди Леван Тчихаїдзе.