Близько 1 мільйона гривень на енергоефективність від обларади і проекту GIZ отримає обласний госпіталь ветеранів війни та ОСББ «Високовольтна, 8»

До кінця 2015 року завдяки фінансуванню німецького проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» в регіоні завершать два великих проекти з енергозбереження: капремонт системи тепло та водопостачання в обласному госпіталі ветеранів війни та ремонт обладнання та мережі системи опалення в будинку по вул. Високовольтна, 8. Загальна кількість коштів, які виділяє Німеччина на ці роботи – 971 тис. грн.

Про це стало відомо у ході прес-конференції голови облради Євгена Удода та заступника директора проекту GIZ “Енергоефективність у громадах» Іми Хренової-Шимкіної.

«З проектом GIZ ми працюємо не перший рік та маємо конкретні результати нашої співпраці: навчання кадрів та стратегічне планування, впровадження енергоефективних заходів у комунальному секторі, робота з населенням та просвітницькі заходи щодо користі енергозбереження. У 2014 році створено обласну система енергомоніторингу на базі 230 об’єктів комунальної власності. В результаті обласний бюджет заощадив 14 млн. грн. за опалювальний сезон 2014/2015 р. Цього роки ми розширимо цю мережу ще на 66 установ. На 11 найбільш енерговитратних будівлях був виконаний енергоаудит. За його результатами з обласного бюджету виділено 5,5 млн. грн. на термомодернізацію об’єктів охорони здоров’я», – зазначив Євген Удод.

Зараз стартують пілотні по установці систем теплопостачання з використанням альтернативних видів енергії.

Зокрема, в обласному госпіталі ветеранів війни капітально відремонтують системи тепло-, та гарячого водопостачання: промиють системи опалення, встановлять автоматичні термостатичні клапани та повітряний тепловий насос, проведуть ізоляцію трубопроводів, встановлять повітряний тепловий насос та геліосистему для гарячого водопостачання. Це дозволить підвищити ефективність роботи системи опалення, в рази зменшить витрати тепла та електроенергії, забезпечить заклад автономним гарячим водопостачанням. Після реалізації цих заходів річна економія енергоносіїв складе 140,25 МВт/год, або 238,5 тис. грн.

В ОСББ «Високовольтна,8» планують відремонтувати обладнання та мережу системи опалення. Загальна вартість таких робіт складає 315 тис. грн, з них вже зібрано 160 тис. грн. (грант від обласної ради, кошти жителів), 155 тис. грн. – кошти GIZ. Очікуваний результат – відновлення системи опалення підвального поверху будинку, відчутна економія теплової енергії, забезпечення комфортних умов проживання у будинку, підготовка для подальшої установки індивідуального теплового пункту та проведення енергоефективної термосанації будинку.

«Зі свого багаторічного досвіду скажу, що саме ваш регіон з поміж інших в Україні проводить найбільшу роботу з енергозбереження. Займається цим комплексно та виважено. Завдяки активності та розумінню Євгена Удода про необхідність цих заходів, його команда працює на випередження, вони думають та прораховують на багато років уперед – як зменшити економічне та енергетичне навантаження на регіон та його населення. Як результат – Дніпропетровщина – лідер серед регіонів України з енергоефективності», — зазначила Іма Хренова-Шимкіна.

Добавить комментарий