Борис Філатов: Адмінпослуги повинні бути переведені на електронну платформу

 

У Дніпропетровську необхідно перевести надання адміністративних послуг на електронну платформу. Про це в ході круглого столу на тему «Зручний місто = електронне місто» заявив лідер політичної партії «УКРОП» Борис Філатов.

Ми нещодавно презентували «Стратегію розвитку Дніпропетровська», де переведення адміністративних послуг на електронну платформу є одним з важливих пунктів, тому що відноситься до блоку «Ефективна влада». Поки ми не приберемо контакти між чиновниками і підприємцями, завжди будуть знаходитись причини для корупції, — розповів Філатов. За його словами, саме перехід на електронну систему надання адміністративних послуг дозволить зменшити рівень корупції, що зробить владу більш ефективною.

З необхідністю впровадження в Дніпропетровську електронної платформи адміністративних послуг згоден творець проекту iGov в ПриватБанку Володимир Белявцев. За його словами це дасть одну важливу і відчутну перевагу — можливість контролю міської влади.

Завдяки переведенню послуг в електронну форму з’являється найпотужніший інструмент контролю якості і відслідковування відпрацювання кожної послуги. Ми можемо розуміти, які послуги затребувані, отримувати фідбек. При іншій системі це практично неможливо, — підкреслив Володимир Белявцев. Але він упевнений в тому, що віддати функцію побудови систем потрібно фахівцям, тому що, чиновники не вміють будувати системи. — Організовувати систему повинні люди, які вміють це робити. Було б дуже корисно віддати цей процес на аутсорсинг. Побудувати систему контролю, конкурсів — і тоді буде хороший результат, — додав пан Белявцев.

В.о. начальника відділу управління по боротьбі з кіберзлочинністю, підполковник міліції Юрій Заскока впевнений, що переведення всіх адміністративних функцій в електронний вигляд неминучий, оскільки армія чиновників інертна й консервативна.

Однозначно потрібно міняти систему. Напевно, 80% часу держапарату витрачається на перенесення довідок з кабінету в кабінет. Плюс електронної системи в тому, що завжди можна встановити, звідки стався витік інформації. З точки зору захисту — електронна система набагато більш захищена ніж те, що ми маємо зараз, — розповів підполковник.

За словами Бориса Філатова, впровадження електронної платформи автоматично поліпшить якість надання послуг, процес ведення документообігу та інше. — Це стимул для розвитку всього державного управління. Тому я переконаний, що комфортне місто повинно бути електронним, — пояснив політик.

Добавить комментарий