Борис Філатов подякував ліквідаторам Чорнобильської катастрофи за їхній подвиг

 

 

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС мер Дніпропетровська зустрівся з відчайдушними рятівниками тих часів. З нагоди пам’ятної дати у залі міськради зібрались понад 60 активістів чорнобильського руху та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

ликвидатори1

Ті, хто не жаліючи себе працювали в самому епіцентрі катастрофи – з першого дня вибуху і аж до зведення над реактором саркофагу – отримали подяки від міського голови, почесні грамоти Дніпропетровського союзу «Союз Чорнобиль України» та натуральну допомогу.

ликвидатори3

«Я б не хотів говорити сухою мовою. Думаю ви наслухалися вже. Пам’ятаю, батько прийшов і сказав матері: «Не знаю що сталося, але нам напевно потрібно виїхати». Я пам’ятаю цей час, ці чутки і розмови. Всі хотіли виїхати, спасти дітей. А ви, тоді ще молоді люди, без страху пірнули у вир цієї катастрофи. Сьогодні всі ми розуміємо глибину вашого подвигу. І щиро вам за нього вдячні», – сказав Борис Філатов.

ликвидатори4

Мер Дніпропетровська підкреслив, що на потребах тих, хто захистив Україну, економити неможливо. «Мої двері завжди відкриті для вас. Та я хочу, щоб ви вплинули переконаннями і розмовами, у тому числі, з вашими друзями та колегами – необхідно донести до депутатів міської ради, щоб вони перестали саботувати роботу мерії. У мене наразі є таке відчуття, що у новий рік ми можемо увійти по 1/12 бюджету. Тоді про пільги, навіть у тих об’ємах, що зараз буде годі й говорити», – повідомив Борис Філатов.

ликвидатори5

Зазначимо, що сьогодні у Дніпропетровську живуть близько 7 тис постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них 863 дитини – з яких 11 малюків мають інвалідність. Загалом через аварію на Чорнобильській  атомній електростанції інвалідність різних категорій мають більше 5,5 тис мешканців міста.

ликвидатори6

Аби забезпечити для кожного з них соціальні гарантії та пільги, протягом 2014-2016 рр. у Дніпропетровську діє Комплексна програма соціального захисту громадян. За її умовами щомісяця відповідним категоріям дніпропетровців виділяється адресна матеріальна допомога на сплату житлово-комунальних послуг. Також здійснюється часткове відшкодування витрат за послуги поховання.

Разом з тим, постраждалі внаслідок аварії отримують матеріальну та натуральну допомогу. Чорнобильці I-II категорій мають постійну можливість проходити оздоровлення за рахунок міського бюджету.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь