Будівництво кілометра дороги в Україні в середньому коштує 5 мільйонів — міністр

Будівництво одного кілометра дороги в Україні в даний момент в середньому обходиться в 5-5,5 млн грн в залежності від конкретних умов. Про це в інтерв’ю DT.UA заявив міністр Мінінфраструктури Андрій Пивоварський. Пише «Українська правда».

«Це вже з десятилітньою гарантією дорога, без заміни основи. Тобто десь 200-250 тис. дол. Раніше, кілька років тому, аналогічні роботи виконували за 700-800 тис. дол. Рецепт триразової економії простий: ми постаралися залучити до тендеру максимальну кількість учасників, що дозволило нам істотно зменшити видатки», — розповів міністр.

Він повідомив, що зараз робиться ділянка дороги Львів — Луцьк через Радехів.

«Там буде використовуватися практично та ж методика, але вартість виходить вже десь 4,5 млн грн. Тобто європейський підхід — це все робити прозоро і не красти», — сказав Пивоварський.

Він розповів, що «ми зробили прозорі конкурси, залучили як можна більше людей, зустрілися з усіма підрядниками і попросили їх не закладати корупційну складову у вартість, оскільки гроші їм гарантовано заплатять і вимагати ніхто з них відкат не буде».

«Спільно зі Світовим банком ми запустили проект Cost, який працює у понад 15 країнах світу. Нам на нього виділили грант 125 тис. дол. Він передбачає розкриття інформації про будівництво — технології, кошториси, витрати тощо — та її аналіз. Ви собі не уявляєте, скільки простих громадян стежать за процесом. На сьогодні ми дали суспільству всі можливі механізми контролю», — сказав Пивоварський.

Добавить комментарий