Чи можуть студенти з Дніпропетровщини навчатися безкоштовно за кордоном?

В Україні вступна кампанія добігає кінця, а ось за кордоном вона ще триває. Тож студенти з Дніпропетровщини можуть спробувати сили у державних вишах країн ЄС та ще й навчатись там на бюджеті. Аби здобути гарні знання, обираючи виш, потрібно зважати на його рейтинг серед європейських навчальних закладів і на те, чи будуть дійсними їхні дипломи в Україні.

В ЄС є країни, наприклад, Норвегія, Швеція, Фінляндія, в яких для  іноземців, як і для місцевих мешканців, навчання – безкоштовне. Щоб вступити до вишу, прибулий студент повинен пройти всі іспити, тести та співбесіди як місцевий житель. Та українців більше цікавить навчання у сусідніх країнах – таких як Польща, Словакія, Чехія, Хорватія. Тут можна навчатись як безкоштовно, так і за контрактом.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«На безкоштовне навчання зараз трохи важче вступити, бо основний набір до вишів уже завершився, але залишились ті державні заклади, які недобрали студентів, і документи можна подавати туди», – наголосив  директор Центру українсько-польської співпраці Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Роман Дичковський.

Він зазначив, що навчання у Польщі розпочинається 1 жовтня, а документи прийматимуть до 15 вересня. Для вступу до іноземного вишу потрібні ті ж довідки та диплом, що і для вступу  до українського вищого навчального закладу. Та перш ніж обрати заклад, потрібно дізнатись про його рейтинг серед інших вишів країни та Європи, а також чи буде дійс­ним отриманий диплом в Україні, бо з деякими країнами наша держава не має угоди щодо визнання цих документів.

«Плюс іноземного диплома в тому, що його визнають у шенгенській зоні, але слід чітко розуміти: людина їде за дипломом чи за знаннями? Дуже багато університетів у сусідніх країнах вижили тільки тому, що приймають велику кількість студентів з України: передусім це стосується приватних закладів. В Європі є виші, дипломи яких не мають попиту на ринку: отримавши їх, важко знайти гідну роботу», – сказав Роман Дичковський.

Він також звернув увагу на те, що оцінкою якості освіти є не країна, в якій виданий документ, а цікава та високооплачувана робота, яку потім може отримати вчорашній студент.

Анастасія Нефретова, фото pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!