Чи надають субсидію безробітним працездатним громадянам?
Субсидію не доведеться повертати у разі оформлення спадку. Не будуть штрафувати й за помилки в декларації про доходи. Не впливає на право отримання держдопомоги наявність ще однієї квартири, земельних паїв або машини. Можуть подавати документи і безробітні. Міфи про субсидії, які народжуються й поширюються через необізнаність населення, розвінчувала під час прес-конференції заступник начальника управління департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Олександра Довидовська.
«Опалювальний сезон не за горами. Саме час подбати про субсидію. Після її оформлення оплата комунальних послуг не перевищуватиме 15 відсотків загального доходу сім’ї. Решту бере на себе держава. Люди оплачують за комунальні послуги обов’язкову частину, яка розраховується з доходів усіх прописаних у будинку чи квартирі. Якщо зростають тарифи – автоматично збільшується і розмір державної допомоги», – нагадала Олександра Довидовська.
Про оформлення субсидії побутує чимало міфів. Один з них – державна допомога не надається безробітним.
Насправді, безробітні мають право на субсидію. З травня 2015 року дозволено призначати субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Якщо такі люди не мають доходів, для розрахунку держдопомоги їм нараховується умовний дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів – 2900 грн.
Окрема категорія – студенти вишів, які навчаються на денній формі. Якщо студент отримує стипендію, то це і є його дохід. Якщо він має батьків, зареєстрований сам та не отримує стипендію, то його доходом вважається прожитковий мінімум. Це – 1450 грн. Якщо студент живе з батьками і не отримує стипендію, то його дохід нульовий.
Обов’язкова плата при призначенні субсидії розраховується індивідуально, адресно і тільки з урахуванням доходів тих людей, які прописані у квартирі чи будинку.
Оформити субсидію легко та швидко. Подати документи на отримання держдопомоги можна особисто, поштою або через портал igov.org.ua. Знадобляться тільки два документи – заява та декларація про доходи. Іншу необхідну інформацію фахівці управління соцзахисту збиратимуть самі.
Як подати заявку на оформлення субсидії, читайте тут.
За додатковою інформацією звертайтеся до департаменту соціального захисту Дніпропетровської ОДА за телефонами: (056) 713-65-60, 713-66-18, 713-63-09, 713-62-21 або безкоштовно та цілодобово на урядову «гарячу лінію» 15-45.
На сьогодні на Дніпропетровщині субсидії отримують понад 400 тис. сімей. За останній тиждень за призначенням держдопомоги звернулися 3,7 тис. родин.