Чи з’являться на Дніпропетровщині «офіцери громад»?

2018 рік добігає кінця. Саме час завершити всі справи і підбити підсумки. Важливою подією року стала ініціатива Національної поліції щодо впровадження на Дніпропетровщині в об’єднаних територіальних громадах  пілотного проекту «Поліцейський офіцер громади».

Дніпропетровська область – лідер з децентралізації. За останніми даними, в області з’явилося 61 об’єднана громада, 2- міського значення. Тому не випадково, що  саме нашу область обрали для впровадження нового проекту. Кошти на реалізацію будуть закладені у новому бюджеті.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За словами Олени Тертишної, напрямок по захисту і безпеці життя об’єднані територіальні громади  уже намагалися розвивати раніше. Окремі  ОТГ вже заключали угоди з районними відділеннями поліції для того, щоб працівник структурного підрозділу міг працювати і в громаді. Але така ініціатива не мала шансів далі розвивати, адже поліцейський не міг повноцінно виконувати свої обов’язки на двох роботах.

Національна поліція запропонувала саме той варіант, який передбачає перебування дільничного в ОТГ і відповідно охорона ним правопорядку.

«З боку ОТГ є зобов’язання: забезпечення працівників робочим приміщенням,електронною технікою, спеціальними засобами зв’язку, транспортом тощо. Презентація цього проекту відбулася під час проведення Ради регіонального розвитку. Також було запропоновано громадам висловити своє ставлення до цього проекту і заповнити анкету щодо бажання участі у проекті. Громади надали пропозиції щодо управління і реалізації ініціативи. Отже, ми можемо з впевненістю сказати, що наступного року проект стартує в усіх громадах, але з різними етапами впровадження», – зазначила директор Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

«Проект «Офіцери громад» – дуже важливий для нас. У нього вкладено багато сил, ресурсів, над ним працює велика команда. Реформи поліції і централізації зараз найбільш  успішні. Підтвердженням тому є позитивні відгуки громад», – додала  старший інспектор за особовими дорученнями управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровські області Дарина Полич.

Нюансом є те, що дільничний офіцер  громад виконує не притаманні йому функції: добові чергування, охорона адмін. будівель тощо.

«Але цю роботу треба виконувати, тому ми вводимо нові посади ОТГ – люди будуть займатися лише забезпеченням безпеки на територіях громади. Офіцерів громад відбиратимуть за конкурсом. Національна поліція і інфраструктурна субвенція готові  допомагати громадам, яким не вистачатиме фінансів, – повідомила Дарина Полич.

Думкою з приводу «офіцерів громад» поділився голова Роздорівської ОТГ Сергій Олексійович Забудько. Він вважає,що таке нововведення повинно було бути давно.

«Поліція району чи міста не може встигати слідкувати за порядком всюди, більш того зараз не вистачає кадрів. «Офіцери громад» – це саме те, що потрібно зараз громадам для захисту і безпеки. Тим паче, якщо працівники ще й житимуть в громадах – це значно покращить якість виконання обов’язків», – зазначив Сергій Олексійович.

На його думку, такий проект значно покращить статистику розкриття злочинів, і підвищить рівень захисту і безпеки ОТГ. Вже зараз голова  допомагає поліції.

Марина Положай

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!