Чому не можна заварювати чай більше двох разів

В основному вже після другої заварки, а тим більше третьої листи чаю втрачають всі свої корисні компоненти, аромат, колір. Експерименти, які проводилися, показують, що вже після першого заварювання з чайного листа йде до 50% всіх корисних компонентів. Пише «Наша мама».

Якщо чай заварювали вдруге, цих компонентів стало менше ще на 30%, а після третього їх залишається всього 10%. Якщо чай буде заварюватися і далі, то людина буде пити не корисний напій, а щось з великою кількістю шкідливих компонентів. Хоча на організм людини великої шкоди вони не роблять, але це тільки в тому випадку, якщо не пити такий чай кожен день по кілька чашок.

Крім того, є причини, за якими людині пити чай просто не можна, до них відносять вікові обмеження, стан здоров’я і особливі стани — вагітність, період годування.

Також чай може завдати шкоди якщо він неправильно вживається. В англійському медичному виданні «The New England Journal of Medicine» були наведені результати досліджень кількох людей, які пили дуже міцний і кілька разів заварений чай. Одна з випробуваних заварювала собі від 100 до 150 пакетиків чаю щодня протягом 15 років, в результаті чого у неї розкришилися зуби, а кістки досягли критичних показників крихкості.