Чому влітку треба змінювати постіль щотижня

Ми можемо спати на одній і ті же постільній білизні не один тиждень. Плям нема, бруду не видно, то навіщо дарма часто прати? Треба. Професор мікробіолонії Філіп Тьєрно переконує, що ми повинні змінювати постіль раз на тиждень, передає «Українська правда. Життя» з посиланням на Mirror.

Наші ліжка швидко можуть стати «ботанічним садом» бактерій і грибків, каже професор. Тоді ми спатимемо разом з грибком, бактеріями з поту, вологості, клітин шкіри, вагінальних та анальних виділень. Крім того, додайте сюди бруд від тварин, пилок, ґрунт, волокнистий чи пиловий кліщі і сміття.

Мікробіолог каже, що бактерії істотно накопичуються уже за тиждень. Брудна постіль шкідлива, тому що через рот і ніс ви мусите вдихати накопичене. Одного-двох тижнів достатньо, щоб у людей від непопраної білизни почали шкрябати горло. Особливо це стосується людей, хворих на астму. Ми виробляємо приблизно 100 літрів поту на рік. Жара і волога на вулиці є ідеальним середовищем для розвитку грибка, кажуть вчені.

Це означає, що ваша постіль влітку – ідеальне середовище для грибка і бактерій. Тому краще не ризикувати і прати постіль щотижня.