Демократичному громадянському суспільству на Дніпропетровщині бути

Дніпропетровщина динамічно розвивається і далеко не останню роль у цьому процесі займає громадськість. Про створення координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при ДніпроОДА говоримо із заступником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитром Ігоровичем Батурою.

— Дмитро Ігоровичу, який вплив має громадянське суспільство на розвиток нашого регіону?

— У наш час саме громадянське суспільство має найвищий рівень впливу на динамічний розвиток Дніпропетровщини. Якщо народ бездіє, покращень не буде. Чому? Бо саме громадськість знає та розуміє нагальні проблеми і потреби населення. Активна громадська позиція та підтримка мешканців нашої області — безцінна. Це основа для розвитку справжньої демократії та забезпечення рівних прав для всіх і кожного. Саме тому ми прийняли рішення залучити активну громадськість Дніпропетровщини до плідної співпраці з владою. Яким чином ми це робимо? По-перше, при Дніппропетровській облдержадміністрації діє громадська рада, яка  довела свою спроможність налагоджувати діалог між владою та небайдужими громадянами. По-друге, це створення координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при ДніпроОДА.

— Дмитро Ігоровичу, чим займається громадська рада при ДніпроОДА і які її функції?

— Головна мета громадської ради — це налагодження конструктивної співпраці між владою та громадянським суспільством. Завдякий їй діалог влади та громади вийшов на новий якісний рівень. Громадська рада при ДніпроОДА зібрала найактивнішу громадськість нашого регіону. Вона виконує важливі функції. Зокрема, серед її повноважень збір, систематизація та подання облдержадміністрації пропозиції від громадських організацій щодо вирішення питань, які мають суспільне значення для нашого регіону. Крім того, вона займається організацією публічних заходів, де обговорюються актуальні питання розвитку Дніпропетровщини. Вона «не закрита» від жителів області, а системно інформує громадян про свою діяльність, прийняті рішення та їхнє виконання. Я впевнений, що це  дієвий спосіб почути громадськість Дніпропетровщини. Крім того, наш діалог вийде на новий якісний рівень після створення на Дніпропетровщині нової координаційної ради.

— Що таке координаційна рада і хто увійде до її нового  складу?

— Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства — допоміжний орган при ДніпроОДА. Охочих увійти до її складу достатньо. Ми вважаємо, що в координаційній раді з розвитку громадянського суспільства мають бути всі зацікавлені сторони, як представники влади, так і представники громадських організацій. Зараз йде підготовка всієї необхідної документації, розроблюється положення та затверджується склад координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при ДніпроОДА.

— Що було взято за основу створення координаційної ради з розвитку громадянського суспільства при ДніпроОДА?

— За основу ми взяли Національну стратегію з розвитку громадянського суспільства в Україні. Це Указ Президента, який втілюється в життя на місцях. Ми робимо все, щоб ця ініціатива мала ефективну реалізацію у Дніпропетровській області. Координаційна рада буде стимулювати участь інститутів громадянського суспільства у житті регіону.

Ярослава Хлєбникова