Диво: таке ось незвичайне хрещення
Дуже помиляються ті, хто стверджує, що дива в наш час не трапляються. Їх і понині скільки завгодно! Потрібно лише захотіти побачити, бо чудес чимало навіть у повсякденності, що вже говорити про якісь знакові події! Віруючі люди знають про це як ніхто інший.
Учасником однієї з таких дивовижних подій став настоятель дніпропетровського Свято-Троїцького кафедрального собору Української Православної Церкви протоієрей Володимир Аксютін. Він згадує:
«Було це кілька років тому, чи то у липні, чи то у серпні. Мене як раз попросили підмінити настоятеля храму Собору Святого Іоанна Хрестителя, що на Набережній, біля Нового мосту.
Забажала провести обряд на Дніпрі
Спека тоді була нестерпна. І ось одного разу у храм прийшла молода жінка (її ім’я вже не пригадаю) і попросила охрестити з повним зануренням. Причому бажала, щоб таїнство хрещення проводилося саме у Дніпрі, а не у хрестильній купелі.
Я їй кажу: «Дорогенька, подивись на річку, вона ж вся цвіте! Давай краще у храмі обряд проведемо». А вона аж ніяк: «Я до цього спеціально готувалася, хрестильну сорочку сама пошила, щоб у Дніпро в ній зануритися …»
Словом, умовила мене, хоча я, чесно кажучи, не уявляв, як вона зайде у своїй прекрасній білосніжній сорочці у воду, суцільно вкриту тванню, від якої тхне болотом.
«Ну, що ж, – кажу – як так вирішила, тоді переодягайся і рушай на понтон». А сам запалив у храмі свічки і вийшов з ними слідом за жінкою.
І тут, раптом, прямо згори задмухав вітер. І такий сильний, що разом згасив усі мої свічки. Річка захвилювалася, і вся твань і водорості біля понтона за якусь хвилину просто зникли. Вода від них повністю очистилася. Хоча і помутнішала.
І вийшла з річки у такій же білосніжній сорочці
Згідно з обрядом, я позначив єлеєм хрест на місці занурення. І, незважаючи на хвилі, він не розмився і зберігав форму під час проведення таїнства.
Я тричі занурив жінку, і вона вийшла зі збуреної річки у такій же білосніжній сорочці, як і увійшла. Хоча, повторюся, вода була каламутною від мулу, що піднявся з дна.
На прохання новохрещеної, я назвав її ім’ям Февронія. Бо, за словами жінки, ця свята – її заступниця, яка завжди допомагала під час випробувань. Співрозмовниця розповіла, що до таїнства готувалася шість років, у Преображенський собор щотижня ходила…
І ось поки ми з нею про все це говорили, вітер став швидко вщухати, вода заспокоїлася і знову покрилася болотною тванню…
Незабаром жінка пішла. Більше я її не бачив…»
Записав Ігор Захарук
Протоієрей Володимир Аксютін