таблица_1_укр_01

Дніпропетровщина першою в Україні прийняла обласний бюджет, — Валентин Резніченко

Більше на дороги, водоводи, дитячі садки, зарплати, медикаменти та пільги. Дніпропетровщина першою в Україні прийняла обласний бюджет на 2016 рік. Особливість нового бюджету регіону – його соціальна та інфраструктурна спрямованість.

бюджетОДА

Вперше в історії України область прийняла власний бюджет без затвердженого всеукраїнського. Це стало можливим завдяки новому Бюджетному кодексу і децентралізації. Облдержадміністрація повністю підготувала і передала обласній раді проект бюджету. Його підтримали всі 79 депутатів, які були присутні в залі.
«Депутати проголосували одностайно за, тому що ми не могли залишити область жити на 1/12 минулорічного бюджету. Кожен згадав 2015 рік, коли регіон почав реально освоювати бюджет розвитку тільки влітку і фінансувати проекти тільки у вересні. Цього року вже з 1 січня Дніпропетровщина буде жити за новим бюджетом і вільно виділяти кошти на заплановані проекти», — зазначив Валентин Резніченко.

БюджетОДА2
Бюджет Дніпропетровщини-2016 вперше за останні роки максимально врахував потреби жителів регіону. Збільшено видатки по всіх сферах розвитку і соціального забезпечення: будівництво та ремонт шкіл, дитсадків, лікарень, водоводів і доріг, соціальні виплати, субсидії та пільги.
«Завдяки децентралізації, яку проводить в країні Президент Петро Порошенко, і оновленому бюджетному кодексу регіони вперше можуть самостійно формувати і приймати бюджет. І Дніпропетровщина першою скористалася новою можливістю. Ми направили частину коштів на вирішення нагальних проблем мешканців регіону. Збільшено видатки на зарплати, стипендії, пенсії, і пільги. У 1,5 раза зріс бюджет розвитку — це нові дитячі садки, школи, дороги, лікарні», — підкреслив Валентин Резніченко.
Керівник регіону додав, що витрати на зарплати, харчування в лікарнях і школах, медикаменти, пенсії та стипендії, пільги збільшено на 20%.
На розвиток регіону передбачено 1,5 млрд. грн. Це на 64% більше, ніж торік. Зокрема, майже втричі збільшено видатки на ремонт доріг, вчетверо — на водопостачання, удвічі — на обладнання, в 25 разів зросли витрати на придбання та ремонт житла.
Обласний бюджет, прийнятий на 2016 рік, — 12,6 млрд. грн. Очікується, що дохід регіону в 2016-му завдяки децентралізації зросте на 25%.

Добавить комментарий