Дніпропетровські медики подарували шанс на життя сотням дітей з вадами серця

У 2015-му дніпропетровські кардіохірурги врятували життя 183 малюків, 28 з яких тільки-но з’явилися на світ. Про це під час прес-конференції розповів директор обласного центру кардіології та кардіохірургії Юрій Григоренко.

«Інколи доводиться працювати з зовсім маленькими пацієнтами. Вага деяких ледь сягає трьох кілограм. Це новонароджені. Частина таких операцій – планові, та є екстрені випадки. Тому наші медики завжди готові рятувати маленькі серденька – і вночі, і у свята», – сказав Юрій Григоренко.

 Дітям імплантують електростимулятори, проводять операції без розрізів та навіть хірургію на зупиненому серці. Остання методика надзвичайно складна.

«Пацієнту підключають апарат штучного кровообігу. Температуру тіла понижують – приблизно до 25 градусів. Серце зупиняється – і лікарі приступають до операції. Після температуру знову підвищують і орган починає працювати», – розповів лікар.

 Загалом у 2015-му в обласному центрі кардіології та кардіохірургії провели майже 4 тисячі операцій, з яких 183 – дитячі. Крім Дніпропетровщини, таку допомогу надають лише у центрах Києва, Харкова, Львова та Одеси.

Залишити відповідь