Дніпровська журналістка долучилася до святкування Дня Об’єднання Румунії (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В перший день зими – День народження сучасної Румунії. Цього дня в 1918 році було проголошено об’єднання Трансільванії, Банату, Кришани та Марамурешу з Румунським королівством.

Урочисте відзначати цю подію почали з 1990 року, після падіння комуністичного режиму. Свято вшановує формування румунської держави в її теперішніх кордонах.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Цьогорічний святковий парад у Бухаресті зібрав велику кількість людей, які прийшли подивитися на сучасну військову техніку

Парад проходив біля символічного місця для всіх громадян: Тріумфальної арки.

Румунський народ збудував цю величезну споруду на честь тих, хто поліг у війні за незалежність країни у 1877 році.

Попри холодну погоду, на свято поспішали цілими родинам.

На параді було на що подивитися: сучасні бойові машини, дрони, системи ППО.

Колись і я обожнювала розглядати зразки потужної техніки. Але сьогодні ці експонати асоціювалися в мене з війною в моїй країні…

Втім, саме тут я змогла побачити наживо легендарний безпілотник Bayraktar TB2. Для українців Bayraktar — це більше ніж просто дрон. Саме він допоміг нам боротися проти окупантів в перші місяці війни.

Окрім Bayraktar, на параді були представлені інші зразки техніки, чиї назви вже знайомі українцям: ракетні комплекси HIMARS, зенітні системи Patriot, бронемашини JLTV, бронетранспортери Piranha, французькі танки Leclerc, самохідні гаубиці Caesar тощо.

Серед глядачів бачу дівчинку, яка старанно зафільмовує усе навкруги.

Колега?

Виявляється, Єлена – студентка Національного університету театру і кіно ім. І. Караджале. Дівчина прийшла сюди за покликом душі:

“Для мене День національного об’єднання – це нагадування про всі цінності, за які боролися наші предки, і за нашу незалежність.

Сьогодні важливо нагадати собі, що ми маємо бути демократичною країною. Зараз у Румунії на президентських виборах ультраправий кандидат фактично здобув перше місце в першому турі виборів (Єлена говорить про праворадикального кандидата Келіна Джорджеску, відомого своїми проросійськими поглядами – Авт.). Нам важливо захистити демократію”, – каже дівчина.

Сподіваюся, скоро настане час, коли і Україна буде жити в мирі та злагоді, а військова техніка на виставках буде лише об’єктом захоплення, а не засобом виживання нації.

А поки що я від імені усіх дніпрян подякувала військовим НАТО за те, що вони навчають наших пілотів та вірять в нашу країну.

Єва АВРАМЕНКО.

Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!