Дніпровські студенти зможуть дистанційно навчатися у Польщі

У Дніпровському національному університеті пройшла презентація програм дистанційного навчання в Польщі. Про можливості сучасної форми освіти для українських студентів розповіли представники Гуманітарно-економічної академії (м. Лодзь), Вищої школи міжнародних відносин та американістики й Вищої менеджерської школи (м. Варшава) та Європейського університету (м. Варшава).

DSC03727_a

 «За ці роки у нас сформувалися добрі приклади співробітництва з нашими польськими друзями. На цей час між нашими ВНЗ укладені й діють 19 двосторонніх угод, зокрема, з такими потужними університетами Польщі, як: Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської у Любліні, Варшавський університет, Вроцлавський університет, Університет м. Лодзь, Познанський економічний університет, Краківський педагогічний університет, Гуманітарна академія м. Пультуск тощо. За останні роки до вищих навчальних та науково-дослідницьких закладів Польщі були відряджені 88 студентів та 159 співробітників ДНУ», – сказав ректор ДНУ Микола Поляков.

Так, директор із питань рекрутації Вищої школи міжнародних відносин та американістики і Вищої менеджерської школи, викладач політології Марек Зєнкєвіч розповів, що для українських студентів відкрита технологія e-learning у Польському віртуальному університеті (PWU). Це електронна освітня платформа, яка пропонує бакалаврські, магістерські та аспірантські програми з різних наукових напрямів. Навчання здійснюється англійською та польською мовами. Студенти працюють у онлайн-групах під керівництвом досвідчених викладачів, які через дискусійний форум, чат та електронну пошту відповідають на запитання, призначають та оцінюють завдання. Протягом навчального року студенти лише кілька разів приїжджають на лекції та два рази – на іспити наприкінці семестрів.

Заплановано, що за результатами візиту польської делегації в університеті буде створений Українсько-польський центр дистанційної освіти і наукового співробітництва, який пропонуватиме освіту за більш ніж 200 спеціальностями польських ВНЗ. На переконання української сторони, це буде корисним як для самих студентів, так і для країни в цілому, оскільки зросте кількість високоякісних, дійсно кваліфікованих спеціалістів. Бо ж, як відзначають польські колеги, навіть незважаючи на велику культурну близькість між нашими народами, при вивченні рівня національної освіти нам є ще чим здивувати один одного.

Інформаційно-аналітичне агентство

ДНУ ім. О.Гончара