Дніпрян просять прибирати «сюрпризи» за своїми улюбленцями (Фото)

Весна завітала на Дніпропетровщину, сніг розтанув. Тим самим «відкривши» усім мешканцям  сміття, ями на дорогах та… собачі «сюрпризи». Попри те, що у Дніпрі ще у минулому році затвердили нові правила утримання і вигулу домашніх тварин, не всі поспішають їх виконувати.

Так, господарі повинні вигулювати тваринку тільки на повідку і мати при собі пакет для утилізації фекалій. В іншому випадку, господареві загрожує штраф. На власників буде складено адміністративний протокол за порушення правил благоустрою. Перший раз штраф від 300 до 650 гривень, другий до 1500 гривень. Але все це діє на папері, а сумлінних господарів у місті дуже мало.

«На зауваження — або ніяк не реагують, або проявляють агресію. Ніякого законного впливу на «собачників» немає, а це створює конфліктні ситуації. Окрім того, що «сліди вигулу» захаращують дитячі майданчики, газони, прибудинкові території, це ще й створює загрозу здоров’ю дітей та дорослих. Треба знайти засоби впливу на таких власників собак на юридично-правовому рівні з невідворотністю покарання за порушення правил вигулу собак. Якщо ми прагнемо до Європи, то треба наводити європейські порядки і в своєму місті. Хто був у Європі — чи бачив там собачі купи на газонах?», — пише автор петиції Ольга Бабенко.

Станом на 2 квітня петицію підписали 40 осіб з 900 необхідних.