До кінця року ще близько 20 громад Дніпропетровщини отримають доступ до централізованого водопостачання, – Гліб Пригунов

Тридцять років без води, великі кошти за привозну воду та постійний відтік населення у сусідні села – такими були реалії жителів села Бутовичівка Солонянського району.

«Після народження дитини ми змушені були перебратись до міста, адже у господі та й взагалі у селі не було води, забезпечували себе тільки привозною. Звичайно, це виливалось у значні суми. Адже у селі без води ні господарство, ні город не утримати, не кажучи вже про забезпечення санітарних умов та споживання», – розповідає місцева мешканка Світлана Колбан.

Їх громада взяла участь у спільному проекті обласної ради та швейцарсько-українського проекту DESPRO з будівництва у селі водогону, який урочисто відкрили 12 травня 2016 року. В результаті  через село провели водогін та водомережі довжиною більше 6 км, який забезпечив якісною питною водою більшість домогосподарств села.

«Відсутність централізованого водопостачання у 21 столітті – це нонсенс. Тому ми продовжимо співпрацювати з європейськими фондами експертної та технічної підтримки, аби й надалі забезпечувати громади регіону якісною водою. Вже до кінця цього року ще близько 20 громад Дніпропетровщини мають отримати доступ до якісної питної води. Це жителі Солонянського,. П`ятихатського, Павлоградського та інших районів. Таким чином, ми спонукаємо сільські території до розвитку»,- зазначив голова облради Гліб Пригунов

Вартість проекту 1 млн 110 тис.грн, з яких  250 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 243 тис. грн. – кошти Олександропільської сільради, 150 тис – райбюджету, 420 – проекту DESPRO, ще 47 тис. грн. зібрали самі мешканці.

«Стратегія розвитку Дніпропетровщини передбачає розвиток сільських територій, тому наше завдання продовжувати забезпечувати водопостачанням усі громади регіону. Сьогодні ми винесли вирок розвиватись та розширюватись ще одній громаді Дніпропетровщини», – розповів на відкритті водогону заступник голови облради Мгер Куюмчян.

Залишити відповідь