ДПІ у Кіровському районі Дніпропетровська інформує

Граничний термін сплати ЄСВ – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що граничний термін сплати єдиного соціального внеску за себе фізичними особами – підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), ФОП – платники ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Пунктом 11 розд. ІV Інструкції № 449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-IV, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
У разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Податкові нюанси отримання нецільової благодійної допомоги
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська консультує: у разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачання та яка носить разовий характер, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою.
Не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу України (ПКУ), встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 гривень).
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) і військовим збором, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2015 році не перевищує 1710 грн., а в частині її перевищення є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Пільги зі сплати земельного податку для громадян
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровськаінформує: Податковим кодексом передбачено ряд пільг для платників земельного податку. Так, від сплати цього податку звільняються:
– інваліди першої і другої групи;
– громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
– пенсіонери (за віком);
– ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– громадяни, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Водночас, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
– для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;
– для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;
– для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;
– для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Пільги щодо сплати земельного податку для громадян регламентовано ст. 281 Податкового кодексу України.

Електронне адміністрування ПДВ принесло маже 136,7 млн. грн цього податку
За січень-вересень 2015 року від суб’єктів господарювання Кіровського району державний бюджет отримав 136,7 млн. грн. податку на додану вартість, що на 32,3 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лише за вересень цього року до бюджету надійшло 14,5 млн. грн. ПДВ. У порівнянні з вереснем минулого року надходження податку зросли на 2,8 млн. грн. Про це повідомила перший заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Ольга Іванвна Тісова.
За словами посадовця, запровадження системи електронного адміністрування ПДВ посприяло росту податкових зобов’язань з цього податку, значно зменшило розмір ризикового податкового кредиту і, як наслідок, збільшило надходження до бюджету. Адже електронна система поставила всіх платників в однакові умови нарахування та сплати ПДВ, унеможливила використання схем мінімізації сплати податку недобросовісними бізнесменами.
Нагадаємо, що тестовий режим системи електронного адміністрування ПДВ запроваджено з 1 лютого 2015 року, а повноцінно ця система запрацювала з 1 липня п.р.

Наближаються терміни обов’язкового застосування касових апаратів для спрощенців з доходом понад мільйон
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє: З 1 жовтня платники єдиного податку третьої групи застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) у разі перевищення обсягів доходу 1 млн гривень.
Зокрема, змінами, внесеними до Податкового кодексу України з 23 липня цього року встановлено, що платники єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1 млн грн, не застосовують касові апарати.
У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

З 1 вересня для підприємців на загальній системі оподаткування змінено розмір мінімального та максимального єдиного внеску
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє, що у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 вересня 2015 року змінюється максимальний та мінімальний розмір ЄСВ для фізичних осіб підприємців на загальній системі оподаткування.
Відповідно до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується ЄВ.
Тому, максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 01.01.2015 р по 31.08.2015 р. становить 20706,00 грн (1218,00 грн х 17), із 01.09.2015 р. — 23426,00 грн (1378,00 грн х 17).
Мінімальний страховий внесок, згідно з нормами Закону № 3464, – сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Виходячи з наведеного, розмір мінімального страхового внеску для ФОП й осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, із 01.01.2015 р. по 31.08.2015 р. становить 422,65 грн (1218,00 грн х 34,7 %), із 01.09.2015 — 478,17 грн (1378,00 грн х 34,7%).
Нагадуємо: виходячи із норм ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» починаючи з 01.01.2015 р., якщо фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування не отримував доходів (прибутків) у звітному році чи окремому місяці звітного року, він може не визначати бази ЄСВ, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника.
Заповнення виду діяльності в декларації підприємця – „спрощенця”
Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – податкова декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
У полі 9 «Види підприємницької діяльності у звітному періоді» розділу І «Загальні показники підприємницької діяльності» податкової декларації фізична особа – підприємець – платник єдиного податку зазначає лише номер та назву згідно КВЕД тих видів підприємницької діяльності, які фактично ним здійснювалися у звітному періоді.

Сервіси ДФС: корисна інформація
На офіційному веб-порталі ДФС України розміщено чимало електронних сервісів, за допомогою яких можна знайти корисну інформацію.
Так, платники, які мають ключі електронного цифрового підпису, можуть скористатися електронним сервісом «ЗІР», який допоможе розібратися у податковому законодавстві, дозволить здійснювати пошук інформації з певного податку.
Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою та ін.
Електронні сервіси «Реєстр платників ПДВ» ), «Анульовані свідоцтва платників ПДВ» ) допоможуть дізнатися про те, чи є дійсним свідоцтво ПДВ контрагента, дату початку дії свідоцтва, а також інформацію про анулювання реєстрації платника ПДВ.
Електронний кабінет платника забезпечує користувачам можливість:
– подання податкової звітності в режимі реального часу;
– перегляд податкової звітності;
– доступ до інформації про стан розрахунків з бюджетом.
Сервіс «Пульс» гарантує платнику послуги з оперативного вирішення проблемних питань. Номер цілодобової телефонної лінії сервісу «Пульс» ДФС України для клієнтів податкової та митниці: (044) 284-00-07.
Нагадаємо, на веб-портал ДФС України можна зайти скориставшись посиланням .

Які доходи не завадять бути неприбутковою організацією
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська консультує: Неприбуткові підприємства, установи та організації, не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Обов’язковою умовою для таких організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 ПКУ).
Сума коштів, отримана громадською неприбутковою організацією від надання в оренду приміщень, не є об’єктом оподаткування податком на прибуток за умови, що такі кошти спрямовуються на ведення її статутної діяльності.
Згідно з пп. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 ПКУ при недотриманні неприбутковою організацією вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 ПКУ, неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.
З наступного податкового (звітного) року неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ст. 57 ПКУ для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.
Встановлення контролюючим органом відповідно до норм ПКУ факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами, є підставою для виключення такої організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм ПКУ. Податкові зобов’язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення (пп. 133.4.4 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Власні кошти включають до доходу платника єдиного податку
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє: Згідно з п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі – Інструкція), поточні банківські рахунки для фізичних осіб – резидентів поділяються на поточні рахунки фізичних осіб – підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – на єдиному податку.

Про оподаткування доходу від продажу власної продукції тваринництва
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує: Незалежно від того, на яких правах перебуває у фізичної особи земельна ділянка, а саме – на підставі права власності або у користуванні, оподаткування доходу, отриманого такою особою від продажу власної продукції тваринництва, залежить виключно від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.
Підпунктом 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями, визначено, в яких випадках доходи від продажу власної сільгосппродукції (продукції тваринництва) підлягають оподаткуванню, а в яких – звільняються.
Так, при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізична особа зобов’язана надати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звертає увагу, якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% (20%) та військовий збір у розмірі 1,5 % із суми такого доходу за його рахунок.
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів.

Заробітна плата у «конвертах» – це лише тимчасове благо.
Заробітна плата, яка виплачується у «конвертах» – це лише тимчасове благо для працюючого. Вигоду в даному випадку отримує лише роботодавець, який ухиляючись від сплати податків, безсоромно обкрадає бюджет держави, позбавляючи людей похилого віку пенсій, хворих – лікарняних, безробітних – грошової допомоги. Майбутнє нелегальних працівників в даному випадку залишається „в тіні”.
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська звертається до мешканців Кіровського району: не будьте байдужими до себе та майбутнього країни. Якщо вам відомі факти виплати зарплати у «конвертах» зателефонуйте за номером 374-70-14.
Окрім того нагадуємо роботодавцям, нормами Кодексу законів про працю встановлено, що у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору до роботодавців застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Тобто, з вересня 2015 року – 41340 гривень.

Залишити відповідь