ДПІ у Кіровському районі Дніпропетровська повідомляє

Проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з заступником начальника ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська  Євгенією Самсоненко.

Днями у ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Актуальні питання про сплату податку за землю». Заступник начальника ДПІ Євгенія Сергіївна Самсоненко відповідала на запитання громадян.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Наводимо найбільш актуальні питання, які були порушені в ході проведення сеансу телефонного зв‘язку «гаряча лінія»:

Чи звільняється від сплати земельного податку суб’єкт господарювання, який використовує декілька земельних ділянок і планує перейти на спрощену систему оподаткування платником єдиного податку третьої групи?

Відповідь: Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України (Кодекс) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої-третьої груп для провадження господарської діяльності (пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу).

Водночас користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди. Звільнення від сплати орендної плати, в тому числі платників єдиного податку, чинним законодавством не передбачено.

Чи повинна фізична особа сплачувати земельний податок в разі набуття права власності на будівлю але право власності на земельну ділянку під такою будівлею не оформлено?

Відповідь: Використання землі в Україні є платним. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), будівлю або споруду, переходить право власності/користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).

Отже, фізичні особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набули це право відповідно до цивільно-правових угод, рішення суду, рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування  повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах.

Чи передбачено пільги для певних категорій населення по платі за землю?

Відповідь: На даний момент діють пільги по платі за землю для певних категорій населення, а саме від сплати податку звільняються:

а) інваліди першої і другої групи;

б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

в) пенсіонери (за віком);

г) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

д) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Слід зазначити, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

а) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – не більш як 0,10 гектара;

в) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

г) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

д) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Також від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Разом з цим, слід зауважити, що громадяни, які мають підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинні надати контролюючим органам документи, що посвідчують їх право на пільгу.

Якщо погодинна оренда приміщення: за якими ставками сплачувати земельний податок?

Відповідь: Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини іншим суб’єктам господарювання, податок за такі земельні ділянки та за земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ставки земельного податку за площі, що надаються в оренду на неповний робочий день (кілька годин на тиждень або день) нормами чинного законодавства не передбачено.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі (споруди) або їх частини, приміщення на неповний робочий день, обчислюють земельний податок на загальних підставах.

ДФС пропонує платникам податків використовувати електронний сервіс ЗІР

З початку поточного року платники податків майже 1,5 млн разів скористались інформацією, якою наповнено «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), що на 34,2 % більше, ніж у січні – травні 2015 року.

«ЗІР – це «живий» інформаційний ресурс, який оновлюється щоденно та містить понад 14 тис. запитань-відповідей, більше700 письмових консультацій, майже 900 нормативних документів та інформаційних матеріалів з питань оподаткування, митної справи та іншого законодавства контроль за додержанням якого покладено на ДФС», – зазначив директор Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Іван Романов.

Так, за його словами, протягом січня – травня 2016 року, у зв’язку зі зміною законодавства, обмежено термін дії по 1 131 запитанню-відповіді та внесено 936 нових редакцій запитань-відповідей.

Загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом скористатись можна у будь-який зручний час через офіційний веб-портал ДФС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на рухомому рядку головної сторінки офіційного веб-порталу) або зазначивши повну назву ЗІР в пошуковій системі Інтернет мережі.

За допомогою ЗІР платники податків мають можливість оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись із:

відповідями на запитання, в тому числі з якими найчастіше звертаються суб’єкти господарювання та громадяни до ДФС (розділи «Актуальні запитання», «Запитання-відповіді з Бази знань» та «Письмові консультації»);

нормативно-правовими, розпорядчими документами та іншою довідковою інформацією,термінами подання звітності та сплати податків і зборів (розділи «Нормативні та інформаційні документи», «Останні зміни в законодавстві», «Необхідно знати»). Разом з цим, розділ «Інтерактивна мапа» дозволяє користуватися можливістю покрокового пошуку інформаціїза напрямами «Митна справа», «Єдиний соціальний внесок» та «ПДФО».

Крім того, користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру ДФС, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах, відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

ДФС пропонує суб’єктам господарювання та громадянам ознайомитись з функціоналом ЗІР і використовувати його для самостійної орієнтації в інформаційному просторі вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на органи ДФС.

Продаж підакцизних товарів додав бюджету 960 тис.   грн.

Саме стільки, впродовж січня – червня  2016 року, сплатили суб’єкти підприємництва Кіровського району  м.Дніпропетровська , що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та пально-мастильними матеріалами – інформують у ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська

Планові показники  за перше півріччя 2016 року виконано на  111,2 відсотки. Представники підприємництва під час реалізації пива, алкогольних напоїв,  тютюнових виробів та палива кінцевому споживачу, в тому числі напоїв на розлив в ресторанах, барах та кафе, зобов’язані сплачувати акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів. – наголошують фахівці ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська .

За порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД передбачено стягнення пені

У ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська роз’яснюють, що порядок розрахунків в іноземній валюті при здійсненні експортно-імпортних операцій та відповідальність за недотримання термінів розрахунків визначено Законом України від 23 вересня 1994 року № 185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі – Закон 185). Зокрема, згідно зі ст. 4 Закону 185 порушення резидентами, крім суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених ст. 1 і 2 Закону 185 або встановлених Національним банком України відповідно до ст. 1 і 2 Закону 185, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

У разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, строки, передбачені ст. 1 і 2 Закону 185 або встановлені Національним банком України відповідно до ст. 1 і 2 Закону 185, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується.

У разі прийняття судом рішення про відмову в позові повністю або частково або припинення (закриття) провадження у справі чи залишення позову без розгляду строки, передбачені ст. 1 і 2 Закону 185 або встановлені Національним банком України відповідно до ст. 1 і 2 Закону 185, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці строки було зупинено.

У разі прийняття судом рішення про задоволення позову пеня за порушення строків, передбачених ст. 1 і 2 Закону 185 або встановлених Національним банком України відповідно до ст. 1 і 2 Закону 185, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом.

Контролюючі органи вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену ст. 4 Закону 185.

Ліцензії на право торгівлі алкоголем і тютюном принесли бюджету 11,2 мільойнів гривень

Упродовж першого півріччя цього року підприємці Кіровського району  сплатили до місцевого бюджету за ліцензії на право роздрібної торгівлі пивом, алкогольними напоями та тютюновими виробами 11,2 млн. грн., що на 8,9 млн. грн більше, ніж попереднього року.

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська нагадує, що відповідно до частини третьої статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, який вступив в дію 22.04.2016 року, затверджено нові форми звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення.

Таку звітність суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на види діяльності, пов’язані з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів повинні подавати щомісячно до 10 числа. При цьому, за її неподання, несвоєчасне подання або подання з недостовірними відомостями законом передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.

Звертаємо увагу, що звіти щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 повинні подаватися до ДФС засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису.

На відміну від комерційних підприємств, які «виготовляють» електронні ключі на платній основі, податківці надають такі послуги безкоштовно. При цьому, для економії часу та уникнення черг рекомендується звертатися за послугами електронного цифрового підпису завчасно, не відкладаючи візит до Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС на кінець звітного періоду.

«Нелегали» на будівництві – відсутність захисту працівників та штраф для забудовника

Від «тіньових» розрахунків втрачає бюджет, а через непоінформованість і низький рівень свідомості дорогою ціною платять наймані робітники.

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська , насамперед, робить акцент на переконання керівників підприємств чи підприємців виконувати вимоги щодо працевлаштування найманих працівників з обов’язковою  сплатою усіх визначених платежів до бюджету. Так, цього року з 87 – ма ­­­­працедавцями проведено співбесіди щодо необхідності виконання вимог чинного законодавства. Як правило, переважна частина роботодавців дослухається до аргументів.

Крім перевірок, які проводять податківці, інформація про порушників трудового законодавства передається до територіальних органів із питань праці. В результаті, – так званий працедавець, крім донарахованих зарплатних податків і штрафної санкції у розмірі 25 відсотків від донарахованої суми, буде зобов’язаний сплатити фінансові штрафи за порушення трудового законодавства.

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська  наголошує, що незважаючи на хибні переваги, неофіційна зайнятість не тільки знижує доходи державного бюджету, а й виключає низку соціальних виплат працівникам, що призводить до порушення закріпленого ст. 46 Конституції України права працюючих громадян на соціальний захист.
Неоформлені працівники не отримують права на лікарняний лист і щорічну оплачувану відпустку. Крім того, такі працівники не мають права на компенсацію у разі нещасного випадку на виробництві та пов’язаних з роботою травм, тощо.

Затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська повідомляє, що Державна фіскальна служба України наказом від 16.06.2016 №535 затвердила новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), який розміщено на сайті офіційного видання ДФС України «Вісник. Право знати все про податки і збори» за посиланням:http://www.visnuk.com.ua/ua/pubs/id/9930.
Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації (розділ І), а також первинна реєстрація яких заборонена (розділ ІІ), у кількості 141 модель.
При цьому, втратив чинність Наказ ДФС України від 01.04.2016 №271.

Порядок заповнення податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська нагадує, що за четвертий квартал 2015 року та наступні податкові періоди платники рентної плати звітують за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496 (далі – наказ №719).
Невід’ємною частиною Податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) є 11 додатків. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання, для такого об’єкта оподаткування до Декларації не додається.
Платники рентної плати за спеціальне використання води надають до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації Декларацію та відповідний тип додатка, а саме:
– додаток 5 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води» (далі – додаток 5);
– додаток 6 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання поверхневих вод для потреб водного транспорту»;
– додаток 7 «Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води для потреб гідроенергетики» (далі – додаток 7).
Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час аналізу даних податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата) за І квартал 2016 року встановлено найбільш поширені помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань з Плати, а саме:
– неправильне застосування платниками ставок Плати, встановлених статтею 255 Податкового Кодексу України від 02.10.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями, що призводить до невірного обчислення податкових зобов’язань (додатки 5 та 7);
– неправильне визначення коду водного об’єкта (додаток 5);
– помилково у додатку 5 за І квартал 2016 заповнюється рядок 12 «податкове зобов’язання з початку року за попередній звітний період» при тому, що за звітний І квартал 2016 року попереднього звітного періоду не може бути;
– неправильне заповнення додатку 5: за умови заповнення рядка 11 «податкове зобов’язання з початку року» не заповнено рядок 13 «податкове зобов’язання за податковий (звітний) квартал».
Таким чином, з метою правильності обчислення, своєчасності і повноти справляння Плати платникам необхідно дотримуватись порядку заповнення податкової звітності з рентної плати за спеціальне використання води.

Філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів

Філія юридичної особи не може бути зареєстрована як платник акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів, – звертають увагу в ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська ..
Платником акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів може виступати тільки суб’єкт господарювання, зокрема юридична особа.
Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що платником акцизного податку є особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
При цьому особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1 прим. 1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями (далі – ГКУ) суб’єктами господарювання є господарські організації – юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до ГКУ, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
Суб’єкти господарювання, зазначені у п. 1 ч. 2 ст. 55 ГКУ, мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи п. 6 ст. 55 ГКУ).
При цьому суб’єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа – підприємець у порядку, визначеному законом.
Відкриття суб’єктом господарювання філій (відділень), представництв без створення юридичної особи не потребує їх державної реєстрації (ст. 58 ГКУ).
Згідно з ч. 1 ст. 95 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
Також слід зазначити, що відповідно до ч. 3 та ч. 5 ст. 95 ЦКУ філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Внесені зміни щодо оподаткування пенсій

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська повідомляє, що 1 липня 2016 року набирає чинності Закон України від 02.06.2016 №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (далі – Закон №1411.
Відповідно до Закону №1411 не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військовим збором суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року – у частині такого перевищення.
Статтею 7 Закону України від 25.12.2015 №928-VIII «Про Державний бюджет України на 2016 рік» встановлено прожитковий мінімум у розрахунку на місяць для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2016 року – 1 074 гривні.
Крім того, відповідно до Закону №1411 з 01.07.2016 ставка ПДФО для оподаткування пенсій складатиме 18% замість 15%.
Таким чином, з 01.07.2016 пенсії, які перевищують 10 740 грн. (1 074 грн. х 10), у частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.
За цими ж ставками оподатковуються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.
Зазначені положення не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Закон №1411 опубліковано у газеті «Голос України» від 14.06.2016 №109.

Туристичний збір: про платників та ставки податку

Туристичний збір – місцевий збір, який встановлюється місцевою радою.

Платники – громадяни, які на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.

Водночас, від сплати туристичного податку звільняються громадяни, які знаходяться у відрядженні; діти до 18 років; інваліди та особи, які супроводжують інвалідів І групи. Окрім того, платниками збору не є особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів. Однак, такі заклади повинні мати ліцензію на медичну практику та акредитацію МОЗ України.

Справляння туристичного збору здійснюють податкові агенти:

–         адміністрації готелів, кемпінгів, мотелів, заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

–    квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири) фізичних осіб;

–   юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які уповноважені місцевою радою справляти збір на умовах договору.

База справляння збору – вартість усього періоду тимчасового проживання (за виключенням витрат на харчування, побутові послуги).

Справляння збору здійснюється під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням. Сума збору зазначається податковим агентом окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

Ставка  1 відсоток до бази справляння. Кошти збору зараховуються до місцевого бюджету територіальної громади.

Порядок справляння туристичного збору регламентується ст. 268 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями.

Надходження туристичного збору – один із важливих кроків до розбудови економічної стабільності країни. Податок покликаний розвивати вітчизняний туризм та зміцнювати місцеві бюджети.

Підприємцям: про РРО та готівку

Використання реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати: готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі – Закон), зі змінами та доповненнями.

Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО до суб’єкта господарювання застосовуються відповідно до статей 17-24 Закону. Норми з регулювання обігу готівки визначені Указом Президента України від 12.06.1995 №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».

Зокрема, передбачена  відповідальність за порушення у сфері готівкового обігу:

– проведення розрахункових операцій без використання РРО або розрахункових книжок:

–   вчинене вперше – 1 гривня;

– за кожне наступне вчинене порушення – 100 відсотків вартості проданих з порушеннями товарів (послуг);

–  контрольна стрічка не надрукована або не створена в електронній формі на РРО тощо:

–    десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за кожний випадок);

–  несвоєчасне подання (неподання) звітності з РРО до органу ДФС за місцем реєстрації РРО:

–   десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (за кожний випадок);

–  реалізація товарів, не облікованих у встановленому порядку:

–  подвійна вартість товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

–  неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) у касах готівки:

–  п’ятикратний розмір неоприбуткованої у касах готівки.

Шановні підприємці! Поважайте законні правила підприємницької діяльності аби уникнути  значних штрафних санкцій. Дбайте про порядок і порядність під час ведення бізнесу!

Податкова соціальна пільга у 2016 році становить 689 гривень

Протягом 2016 року  розмір податкової соціальної пільги становить 689,00 грн. Підвищена соціальна пільга (150%) – 1033,50 гривень. Підвищена соціальна пільга (200%) – 1378,00 гривень.

Будь – який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Прожитковий мінімум у 2016 році для працездатних осіб на 1 січня 2016 року встановлений у розмірі 1378 гривень.

Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги складає 1930 гривень.

У разі перевищення місячної заробітної плати понад установлений розмір питання щодо надання податкової соціальної пільги не розглядається.

Користувався іпотечним житловим кредитом – частину суми процентів можна включити до податкової знижки

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська нагадує, що платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Право на включення до податкової знижки суми, розрахованої відповідно до ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому:

об’єкт житлової іпотеки придбавається;

збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту.

Якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки регулюється ст. 175 ПКУ.

Нагадуємо, що для реалізації  права на податкову знижку за наслідками 2015 року  необхідно заповнити та подати річну податкову декларацію про майновий стан  і доходи до 31 грудня включно.

Про розгляд звернень громадян

ДПІ у Кіровському  районі  м. Дніпропетровська  значну увагу приділяє розгляду звернень громадян. Протягом січня- червня 2016 року податковою інспекцією у встановленому законодавством порядку розглянуто 3 письмові звернення щодо проведення контрольно-перевірочної роботи, сплати єдиного соціального внеску, застосування спрощеної системи оподаткування.

З метою забезпечення одного з основних прав громадянина – права на звернення, посадовими особами податкової інспекції проводиться особистий прийом громадян відповідно до затвердженого графіку. Записатися на прийом громадяни можуть у каб.№2 податкової інспекції або зателефонувавши за тел.(0562)374-70-45.

Забезпечується якісний та своєчасний розгляд інформації щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників, яка надходить від платників податків на сервіс „Пульс” (тел. (044) 284-00-07).

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *