ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє
Порядок сплати податку на прибуток підприємств у 2016 році. ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст. 137 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 ПКУ, від бази оподаткування, визначеної згідно зі ст. 135 ПКУ (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).
Згідно з п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.
Пунктом 137.5 ст. 137 ПКУ встановлено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Відповідно до п. 137.6 ст. 137 ПКУ податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ щодо об’єктів нежитлової нерухомості.
Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.
Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.
Щодо особливостей сплати податку на прибуток у 2016 році, то п. 38 підрозд. 4 розд. ХХ “Перехідні положення” ПКУ встановлено, що платники податку на прибуток підприємств сплачують до 31 грудня 2016 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року.
Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за три квартали 2016 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.
У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 123 ПКУ.
На Дніпропетровщині викрито злочинне угрупування, яке здійснювало незаконну реалізацію зернових культур та соняшника
У Дніпропетровській області в ході проведення операції «Урожай-2016» співробітниками податкової міліції спільно з працівниками СБУ при супроводженні матеріалів кримінального провадження, зареєстрованого за ст. 205 КК України, виявлено групу осіб, яка з метою прикриття незаконної діяльності створила та придбала низку суб’єктів господарської діяльності.
Злочинці, маскуючи свою незаконну діяльність, здійснювали закупівлю різного роду зернових культур та насіння соняшника за готівкові кошти у населення без відповідного відображення даних фінансово-господарських операцій у податковій та бухгалтерській звітності. Частина придбаних товарів реалізовувалась за готівку на території України без відповідних фінансово-господарських документів.
За результатами проведених обшуків в офісних та складських приміщеннях фігурантів справи вилучено документи та чорнові записи щодо закупівлі та реалізації фальсифікованої продукції, комп’ютерну техніку, 5 печаток задіяних у злочинній схемі підприємств та 540 тис. грн. готівкових коштів.
На виробничих об’єктах при проведенні обшуків виявлено понад 20 тис. запакованих мішків підробленого посівного матеріалу, 41 тонну кукурудзи та насіння соняшника, що готувались до оброблення та фасування, понад 14 тис. літрів (рідких) та 200 кг (порошкових) пестицидів, а також пакети, мішки, бірки, наклейки, тара для розливу, кришки та інше обладнання для виготовлення контрафактної продукції.
Орієнтовна вартість фальсифікованої продукції, що знаходилась на складах, становить понад 70 млн. гривень.
Тривають слідчі дії.
Право на податкову знижку
ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадує, що Податковий кодекс України не тільки зобов’язує громадян задекларувати свій майновий стан і доходи та сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету, а й надає можливість скористатись правом на податкову знижку.
Порядок та умови отримання податкової знижки, передбачені статтею 166 Кодексу. Претендувати на податкову знижку можуть громадяни, які протягом 2015 року:
сплачували відсотки за користування іпотечним кредитом;
надавали пожертвування та сплачували благодійні внески неприбутковим організаціям;
сплачували страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
понесли витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
сплачували кошти на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
здійснювали оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу;
понесли витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.
Звернувшись до Центра обслуговування платників ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська за адресою вул. Горького ,22 третій поверх, громадяни можуть отримати допомогу при заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи та консультацію з будь – яких питань декларування доходів та отримання податкової знижки. Бланки декларацій надаються платникам безкоштовно.
Про систему електронного адміністрування реалізації пального йшлося на брифінгу, який відбувся в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська
Нещодавно в ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська відбувся брифінг начальника управління Козелло Катерини для представників районних ЗМІ.
За словами начальника управління, система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) запроваджується з 1 березня 2016 року.
Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального.
Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301.
Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису відповідальних осіб.
Електронні формати Заяви та інших документів в рамках СЕАРП розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність»/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення /Реєстр електронних форм податкових документів.
Доповідач зазначила, що особа, яка зареєстрована платником податку може направити до ДФС засобами електронного зв’язку в електронному вигляді запит для отримання витягу із Реєстру платників за формою J(F)1302501 (далі – Запит).
Не пізніше наступного робочого дня після отримання запиту ДФС направляє особі засобами електронного зв’язку в електронному вигляді витяг із Реєстру платників. Витяг є дійсним до внесення відповідних змін до Реєстру платників.
Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного
«Наповнення державного та місцевого бюджетів є нашим безумовним пріоритетом в роботі. Саме від своєчасного та якісного наповнення державної казни залежить виконання всіх соціальних гарантій держави», – зазначила заступник начальник ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Самсоненко Євгенія Сергіївна під час зустрічі з для представниками засобів масової інформації.
Протягом 2016 року від платників Кіровського району надійшло майже 257 мільйони гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Зокрема, тільки в березні платники району перерахували більш ніж 71,4 мільйонів гривень ЄСВ.
Хочу нагадати, що з 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24 грудня 2015 року № 909-VIII, який вніс зміни в адміністрування ЄСВ, суттєво зменшивши навантаження на фонд заробітної плати.
Зокрема, для всіх роботодавців встановлена єдина ставка єдиного соціального внеску – 22% до бази нарахування (раніше вона складала від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику); максимальна величина бази нарахування ЄСВ становить 25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Крім того, скасовано утримання ЄСВ із заробітної плати (доходу) робітників, яке складало 3,6 %.
Все це повинно стимулювати роботодавців до підвищення рівня оплати праці, виведення її з тіні та легалізації доходів найманих працівників, а отже, в бюджет надійдуть ще і додаткові кошти податку на доходи фізичних осіб.
Ознайомлюватися із усіма змінами та інформацією щодо єдиного внеску можна на офіційному сайті органів ДФС за посиланням: , у банері «Законодавство» – «ЄСВ».
Своєчасна сплата ЄСВ – це не лише обов’язок перед державою, але й захищені соціальні гарантії для кожного – наголосила на завершення Євгенія Сергіївна.
Платники Кіровського району м.Дніпропетровська поповнили бюджет на 224,1 мілліонів гривень
До зведеного бюджету з початку поточного року забезпечено надходжень в сумі 224,1 млн. грн., що на 32,5 %, або на 55 млн. грн. більше надходжень минулого року. Про це повідомила начальник ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська Наталія Юріївна Болдаш представникам ЗМІ.
Протягом трьох місяців поточного року держбюджет отримав 116,5 мільйонів гривень. У результаті цього минулорічні надходження до державного бюджету перевищено на 25,8 % або на 23,9 мільйона гривень. Сума надходжень до місцевого бюджета складає 107,6 млн. .грн , що більше на 31,5 млн..грн аналогічного періоду минулого року .
Хочу подякувати, як громадянам, так і представникам бізнесу, всім хто в цей скрутний час добросовісно виконує покладені на них обов’язки по сплаті податків. Від вашої сумлінності залежить розвиток держави та добробут громадян.
Податківці Кіровського району провели промо-акцію в рамках кампанії «Декларування-2016»
Співробітники податкової інспекції Кіровського району продовжують проводити для мешканців району роз’яснювальну роботу про особливості декларування доходів. Цього разу у рамках кампанії «Декларування-2016» податківці завітали до Дніпропетровського театру опери та балету та до Дніпропетровського російського драматичного театру ім.М.Горького , де не тільки працівникам, а й відвідувачам закладу розповіли про цьогорічні нюанси декларування доходів, отриманих у минулому році.
Адже залучення якомога більшої кількості громадян до процедури обов’язкового подання декларації – є одним з першочергових завдань шевченківських податківців.
Відвідувачам роздали не тільки інформаційні буклети, а й залишили плакати з інформацією стосовно строків подання декларації про майновий стан і доходи.
Нагадуємо, що 3 травня 2016 року – останній день подання декларації! Якщо у вас виникли додаткові питання, просимо звертатися до Центру обслуговування платників дніпропетровський російський драматичний театр ім.м.горького за адресою: вул.. Горького ,22
Шановні платники, не зволікайте, подайте декларацію про доходи своєчасно!
Шановні керівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування!
До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування зобов’язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УІІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі – Закон №3206).
Частиною дев’ятою ст.12 Закону передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб’єктами декларування у Декларації.
Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі – Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.
При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб’єктів декларування – територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування.
Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:
- до апарату ДФС – суб’єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку;
- до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб’єкта декларування інших суб’єктів декларування.
Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua).
З 1 квітня – нова форма податкової накладної
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що з 1 квітня 2016 року набуває чинності нова форма податкової накладної, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307. Також цим документом затверджено Порядок складання оновленої накладної (далі – Порядок).
Зокрема, у новій формі податкової накладної із заголовної частини виключили дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. Натомість з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є стороною договору від імені головного підприємства – платника податку.
Замість колишньої табличної частини, яка складалася з 4-х розділів, нова форма податкової накладної містить 2 розділи:
Розділ А (рядки І-Х) – вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);
Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.
При цьому у табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ».
У новому Порядку також прописані правила оформлення зведеної податкової накладної під час нарахування компенсуючих податкових зобов’язань за пп.198.5 ПКУ. У таких зведених податкових накладних у графі “Отримувач (покупець)” слід зазначати власне найменування (П.І.Б.), у рядку “Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)” – умовний ІПН “600000000000”, а у верхній лівій частині – відповідний тип причини.
Як і раніше, разом з ПН може бути складено додаток 1 до неї. Цей додаток застосовується у разі якщо частка товару/послуги не містить відокремленої вартості. Тоді перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку 1 до ПН і в повній вартості враховується у ПН та загальних податкових зобов’язаннях.
Також додаток 1 потрібен у разі постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України. Саме у графі 3 додатка 1 до ПН вказується код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД.
Звертаємо увагу, що згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації.
У боротьбі з корупцією допомагає «Пульс»
За три місяці 2016 року на антикорупційний сервіс ДФС України „Пульс” від платників податків Кіровського району м.Дніпропетровська області надійшло 6 звернень.
Фахівців сервісу громадяни запитували про організацію роботи територіальних органів, систему електронного адміністрування податку на додану вартість та бюджетне відшкодування цього податку, подання податкової звітності і реєстрацію податкових накладних.
Усі звернення, які надійшли , оперативно розглянуті у встановлений термін та вирішені по суті.
Нагадуємо, що «Пульс» – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Спрощенці Кіровського району м. Дніпропетровська збільшили надходження
Протягом січня – березня цього року „спрощенці», які зареєстровані на території району, сплатили 15,9 млн.грн. єдиного податку, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 7,3 млн.грн. більше..
Слід зазначити, що понад 73 відсотків суми сплачено фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, решта – юридичними особами. «Забезпечення стабільних надходжень від сплати єдиного податку вдалося досягти завдяки підвищення якості податкового сервісу для платників податків, створення комфортних умов для діяльності малого бізнесу, а також взаємодії з органами місцевого самоврядування”, – зазначила заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Самсоненко Євгенія Сергіївна.
За порушення строків сплати єдиного внеску фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує , що відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску контролюючий орган застосовує до платників єдиного внеску штрафні санкції у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом №2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Згідно з ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року №8073-Х фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску:
- Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб-підприємців від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Несплата або несвоєчасна сплата єдиного внеску у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб-підприємців від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За повторне за рік вчинення таких дій – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відтак у разі несплати єдиного внеску, нарахованого за календарний рік, до фізичних осіб-підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування, починаючи з 10 лютого року, наступного за звітним, застосовуються штрафні санкції у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
За порушення строків сплати єдиного внеску фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність.
Продаж талонів на пальне не відноситься до роздрібної торгівлі
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу , що реалізація талонів та смарт-карт в безготівковій формі юридичним та фізичним особам – підприємцям для комерційного використання за договорами купівлі-продажу не відноситься до реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Однак фізичний відпуск пального з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції є операцією з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та оподатковується акцизним податком незалежно від форми розрахунків (в т. ч. при здійсненні розрахунків за допомогою талонів та смарт-карток).
Нагадуємо, що з 01.03.2016 року запроваджені акцизні накладні при реалізації пального, Єдиний реєстр акцизних накладних та система електронного адміністрування реалізації пального. Платник акцизного податку, що реалізує пальне, для роботи в системі електронного адміністрування пального має бути зареєстрований в контролюючих органах не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.
ЗАБУЛИ СПЛАТИТИ ПОДАТКИ – ГОТУЙТЕСЬ ДО ШТРАФУ ТА ПЕНІ.
Відповідно до п. 110.1 ст. 110 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність при вчиненні порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Статтею 126 ПКУ визначено, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
– при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
– при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених ПКУ строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня (п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (п. 129.4 ст. 129 ПКУ).
Також відповідно до ст. 163 прим. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, якщо платник податків неправильно заповнив реквізити платіжних документів або помилково спрямував кошти на невідповідний код бюджетної класифікації, кошти не надійдуть до відповідного рахунку бюджетної класифікації, а отже не буде погашена сума грошового зобов’язання платника податків.
У випадку непогашення платником податків у встановлені терміни самостійно визначеного грошового зобов’язання платник податків несе відповідальність, встановлену чинним законодавством. Зокрема, ст. 126 ПКУ та ст. 163 прим. 2 КУпАП передбачено, що на суму податкового боргу нараховується пеня.
Перші підсумки декларування доходів громадян у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська
«Протягом січня- березня місяця поточного року свої доходи задекларували вже 92 фізичних осіб. Загальна сума задекларованого доходу склала 22,3 млн. грн.. задекларованого податку на доходи фізичних осіб до сплати 428,9 тис. грн.», – зазначає заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Самсоненко Євгенія Сергіївна.
Платники Кіровського району найбільш активно декларують доходи отримані від спадщини, дарування, – подано 58 декларації на суму 12,7 млн.грн.
Граничний термін для платників, які зобов’язанні подавати таку декларацію, – 30 квітня 2016 року, які хочуть тримати податкову знижку – 31 грудня 2016 року.
При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2015 року.
Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб – порталі ДФС.
«Закликаю всіх декларувати свої доходи та вчасно сплачувати податки, бо від цього залежить добробут нашого району, держави. Декларування доходів – загальна світова практика. Це не лише турбота про завтрашній день, а й прояв цивілізованості»,- зазначила Євгенія Сергіївна.
ДПІ у Кіровському районі консультує: Чи сплачують ПДФО ФОП призвані на військову службу під час мобілізації?
Відповідно до п. 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), cамозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України ”Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” від 21.10.1993 року № 3543-XII із змінами та доповненнями, на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV ПКУ.
Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Якщо самозайнята особа, призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, має найманих працівників і на строк своєї військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, уповноважує іншу особу на виплату найманим працівникам заробітної плати та/або інших доходів, то обов’язок з нарахування та утримання податку на доходи фізичних осіб з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.
Податок на доходи фізичних осіб, що був нарахований та утриманий уповноваженою особою з таких виплат фізичним особам, сплачується до бюджету демобілізованою самозайнятою особою протягом 180 календарних днів з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій. При цьому демобілізована самозайнята особа у заяві, передбаченій у цьому пункті, зазначає дані про суми нарахованого та утриманого уповноваженою особою податку з найманих працівників протягом строку військової служби самозайнятої особи.
Податкова звітність про суми податку, нарахованого та утриманого протягом строку військової служби самозайнятої особи уповноваженою особою з найманих працівників та інших фізичних осіб, подається демобілізованою самозайнятою особою у порядку та строки, встановлені ПКУ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених ПКУ.
Цей пункт ПКУ застосовується з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17 березня 2014 року № 303 ”Про часткову мобілізацію”, затвердженим Законом України ”Про затвердження Указу Президента України ”Про часткову мобілізацію” від 17 березня 2014 року № 1126-VII.