Дух Кореї: в Університеті митної справи Дніпра відкрили унікальну експозицію
Експозиція Korea Corner, що працює на базі Українсько-корейського центру Університету митної справи та фінансів, поповнилася копіями історичних цінностей, які представляють самобутню корейську культуру. Це – унікальні артефакти, представлені у нашій країні в єдиному примірнику, отримані центром за підтримки Посольства Республіки Корея в Україні.
Відкриття оновленої експозиції є яскравим прикладом культурного обміну та дружби між Україною та Республікою Корея, що набуває особливого значення у непрості для України часи. Першими відвідувачами виставки стали не лише студенти та викладачі університету, а й численні гості, представники місцевої влади. Директор Українсько-корейського центру УМСФ професор Чой Кванг Сун висловив подяку Посольству Республіки Корея за підтримку цього унікального проєкту та впевненість, що культурний обмін буде розвиватися і зміцнюватися між нашими країнами й надалі.
Перший в Україні музей традиційних культурних цінностей Республіки Корея працює в університеті вже декілька років. У колекції – десятки ексклюзивних творів корейських митців і ремісників. Korea Corner задумано не лише як простір, де можна ознайомитися з корейськими традиціями, але і як місце, де можна поринути у корейську культуру та традиції, вивчати мову, знайомитися з корейським мистецтвом і побутом. Він є не лише освітнім, а й духовним осередком. У час, коли Україна бореться за свою свободу, цей проєкт є нагадуванням: культура – то сила, яка здатна об’єднувати. Республіка Корея нині демонструє справжню щедрість і солідарність, підтримуючи Україну в часи війни.
Оновлений Korea Corner стає точкою тяжіння для всіх, кому цікаві історія та культура Сходу. Серед нових експонатів – перламутрові скриньки, створені у традиційній техніці наджон чільгі, які захоплюють витонченими візерунками та зображеннями журавлів і сосен. Така оригінальна техніка полягає у вирізанні тонких шматочків раковин та нанесенні їх на дерево або на інші матеріали для їх декорування.
Вона зазвичай використовується під час створення меблів високого класу й аксесуарів, відзначається яскравими кольорами й унікальними текстурами. Чайний столик із перламутровим декором і традиційний корейський чайний набір також відтворюють атмосферу автентичного корейського дому. Уявлення про традиційний корейський побут доповнює й восьмикутна таця з півоніями та десятьма символами довголіття, інкрустована камінням. А ще в експозиції можна побачити неймовірні скрині, посуд, аптечки, статуетки, ляльки, традиційні корейські прикраси.
Низка історичних реліквій, представлених на виставці, дають уявлення про символи влади, які мали у давнину представники корейських королівських династій. Справжніми витворами ювелірного мистецтва є золота корона Хваннамдаечхон періоду королівства Сілла (це – V–VI століття), золоті коронні прикраси королів і королев Пекче (VI століття), королівська печатка короля Седжона (початок ХV століття).
Під час презентації нової експозиції Korea Corner професори кафедри іноземної філології, перекладу та професійної мовної підготовки УМСФ Чой Кванг Сун та Бе Джі Йон, чиїми зусиллями створювався та розвивається музей традиційних культурних цінностей Республіки Корея, отримали нагороди за свій професіоналізм, внесок у розвиток міжнародного співробітництва та за підтримку України.
Виставка предметів корейської культури в Українсько-корейському центрі УМСФ є постійно діючою. Усі, кого цікавить корейська історія та культура, можуть її відвідати за попереднім записом.
Марія Гальченко,
студентка спеціальності «Журналістика»
Університету митної справи та фінансів.
Фото авторки та Олексія Чикаренка.