Економіка України відновлюється після затяжного падіння – Bloomberg

Минулого кварталу українська економіка вийшла з півторарічної кризи і почала підйом. За оцінками Нацбанку України ВВП збільшився на 1% у липні-вересні в порівнянні з попереднім кварталом, підкріплений незначним відновленням промисловості і відносним перемир’ям на сході, пише gazeta.ua із посиланням на “Bloomberg”. Щорічне падіння економіки скоротилася до 9,5%, повідомляє агентство, посилаючись на середній прогноз за власним опитуванням п’яти економістів.
Перемир’я, яке дозволило українським компаніям підняти виробництво і знизило тиск на гривню, а також очікуване фінансування від МВФ в розмірі 17,5 млрд дол. простимулюють зростання економіки на 2% наступного року, передає Bloomberg, посилаючись на інвестбанк Dragon Capital.
За словами головного економіста банку Олени Білан, очікується поліпшення споживання, інвестицій та експорту.
“Прогрес у проведенні реформ в наступному році визначить модель зростання української економіки на майбутнє – або вона вийде на стабільне зростання, підкріплене інвестиціями, або ж залишиться нестабільною, заснованою на споживанні та експорті”, – зазначила Білан.
НБУ в свою чергу оптимістичніший у своїх прогнозах. За його даними, Україну очкує зростання економіки на 2,4% в 2016 році після 11,5% скорочення в цьому.

Залишити відповідь