Екскурсії «степовими пірамідами»

Наша область посідає одне з перших місць в країні за кількістю пам’яток археології, культури та історії. В регіоні близько 14 тисяч так званих «степових пірамід» – курганів та майданів. До стародавніх споруд прокладуть нові ­екскурсійні маршрути.

Фахівці стверджують, що ці пам’ятки приховують у собі чимало таємниць та цінних знахідок. Новий екскурсійний шлях прокладатимуть на мапі Дніпропетровщини спільно з науковцями, археологами, істориками та громадськими активістами. «Сьогодні в області активно розвивається «зелений туризм», до національних традицій можна доторкнутися у садибах та етно­хуторах під час екскурсій. Ми плануємо оновити туристичні маршрути – і мешканці та гості Дніпропетровщини зможуть ознайомитися з давніми курганами та майданами. Вони є майже в кожному куточку регіону», – зазначила начальник відділу департаменту економічного розвитку ОДА Алла Кефель.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Видатні археологічні пам’ятки знайдені в долинах річок Оріль, Самара, Базавлук, Інгулець. Найбагатші кургани, розкопані на Дніпропетровщині, – Чортомлик, Товста Могила, Олександрівський, Жовтокам’янський, Баба та Розкопана Могила. «Це культові споруди, святилища і поховальні споруди, які виникли близько 7 тисяч років тому. Зазвичай їх будували в цент­рі геологічного поля або на височині», – зазначив київський археолог та історик Юрій Шилов.

В останні десятиліття дослідники відшукали в наддніпрянських курганах сотні артефактів. Серед знахідок – велика кількість предметів побуту та прикрас з художніми рельєфами. В похованнях є зброя та коштовності.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь