Філатов розповів, як допомагає підприємцям Дніпропетровська
У вівторок, 13 жовтня, команда Бориса Філатова презентувала «Стратегію розвитку Дніпропетровська». Документ, як стверджують присутні на заході експерти, є першим в сучасній історії мегаполісу професійним аналізом ситуації, що склалася в різних сферах міського господарювання, називає найболючіші точки і визначає шляхи подолання проблем. Зокрема, сектору економіки Дніпропетровська пропонується точкова підтримка містоутворюючих підприємств, меморандуми з банками щодо доступних кредитних ресурсів, а також максимальне зниження адміністративного тиску та боротьба з корупцією.
«Корупція, на мій погляд, – це найголовніше зло на шляху до розвитку Дніпропетровська. Тому першим моїм кроком стане повний і досконалий аудит міського бюджету», – сказав під час презентації стратегії Борис Філатов, кандидат на пост градоначальника.
На його думку, в сформованих економічних умовах муніципалітет змушений бути жорстким і відмовитися від практики неефективного розподілу підтримки на користь відсталих виробництв. «Стратегія розвитку Дніпропетровська» передбачає спрямування фінансових потоків у передову промисловість – в найбільш «живучі» містоутворюючі підприємства, що створюють конкурентні товари з високою доданою вартістю.
При цьому, вважають в команді Філатова, паралельно необхідно займатися залученням зовнішніх інвестицій у підприємства, які в такому випадку залишаться поза увагою і підтримкою міської влади. А для того, щоб прийшов інвестор, необхідна і відповідна матеріально-технічна база, і кадровий потенціал, і сприятлива інфраструктура для бізнесу.
Не викликає сумнів авторів документа той факт, що інвестору, буде набагато цікавіше працювати там, де є можливість, як мінімум, вибирати постачальника ресурсів (електроенергія, водо- та газопостачання та ін.). Тому подолання монополізму в цій сфері також має перебувати під контролем міської влади.
Проте одним з найбільш проривних напрямків «Стратегії розвитку Дніпропетровська» є програма дерегуляції бізнесу на місцевому рівні, яка повинна початися з переведення всіх адміністративних послуг на електронну платформу. Це, на думку експертів, мінімізує контакт бізнесмена з чиновником і, таким чином, знизить корупційну складову.