Газові борги комунальників – відповідальність мерів, – Валентин Резніченко

65,8% – стільки за даними НАК «Нафтогаз України» сплатили міста Дніпропетровщини за використаний газ у 2015 році. Це загрожує зниженням тиску газу і, як наслідок, відключенням опалення. Комунальні підприємства місцевих органів влади накопичують борги. Пряма відповідальність за несплату лежить на керівниках міст, зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Нікополь, Марганець, Орджонікідзе та Жовті Води можуть залишитися без тепла цієї зими. Все через те, що комунальники не розрахувалися за газ з НАК «Нафтогаз України». Так, Нікопольтеплоенерго сплатило тільки 15,6%, Марганецьтепломережі – 48,2%, Орджонікідзівські та Жовтоводські тепломережі – трохи більше 50%. І це при тому, що зараз використовується мінімальна кількість газу, тому що на вулиці досить тепло.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Процес децентралізації, яким йде наша країна, дає величезні можливості для міст, але водночас вимагає від них ще більшої відповідальності. Ця зима стане для кожного керівника міста випробуванням. Чи готові території до самостійності? Чи зможуть перезавантажити систему і жити без корупції, без «авось пронесе», грамотно планувати фінанси і розпоряджатися ресурсами? Тепло в оселях людей – пряма відповідальність керівників міст. Ми неодноразово наполягали на модернізації котелень, утепленні приміщень, оновленні опалювальної системи. Ця зима покаже – хто справжній господар у своєму місті», – підкреслив Валентин Резніченко.

За даними НАК «Нафтогаз України» Дніпропетровськ цьогоріч сплатив 57,1% рахунків за спожитий газ, Кривий Ріг – 78,2%, Дніпродзержинськ – 66,2%, Новомосковськ – 86,6%, Павлоград – 67,3%.

Тільки цього року тепловики міст Дніпропетровщини заборгували 654 млн. грн. За роки незалежності – 4 млрд. грн.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь