ДФС у Дніпропетровській області інформує

ДФС у Дніпропетровській області інформує, що З початку року бюджету відшкодовано понад 24 мільйони гривень збитків від фінансових злочинів.

Протягом січня – серпня 2016 року слідчі Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідували 527 кримінальних проваджень, з яких 373 – прийнято до провадження у поточному році.

Досудове розслідування закінчено з 169 кримінальних провадження, з яких до суду з обвинувальним актом направлено 45 проваджень, а також 28 кримінальних провадження направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Ще 96 кримінальних проваджень закрито.

Крім того, за вісім місяців 2016 року за підслідністю направлено                                  93 кримінальних провадження, приєднано до інших проваджень 39 кримінальних провадження. Зупинено 14 кримінальних проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня – серпня поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 24 мільйони 494 тисячі гривень.

Про проект змін до Податкового кодексу України йшлося на семінарі для платників податків

Начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова прийняла участь у семінарі на тему: «Оподаткування 2016: норми законодавства та практика їх застосування», організованому філією Державного підприємства «Сервісно-видавничий центр» у Дніпропетровській області.

Одним з питань, що розглядалися було обговорення основних положень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», запропонованого Міністерством фінансів України. Очікується ряд змін до Податкового кодексу України, зокрема, в адмініструванні ПДВ сільгоспвиробниками; збільшення ставок акцизного податку на алкогольну і тютюнову продукцію, а також на дизельне пальне тощо.

Крім того, на семінарі розглядались та обговорювались питання стосовно: заповнення та виправлення даних податкових накладних з ПДВ, правил формування податкового кредиту; практичні поради щодо заповнення та подання податкової звітності земельного податку, застосування рішень місцевих органів; актуальні питання щодо оподаткування податком на доходи з фізичних осіб, єдиного соціального внеску, військового збору та інші.

Учасники семінару отримали відповіді на актуальні питання, роздатковий матеріал та презентаційний номер журналу «Вісник. Право знати все про податки і збори».

Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової на тему «Надання адміністративних послуг»

Нещодавно відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальника управління обслуговування платників ГУ ДФС у Дніпропетровській області Олени Ярової на тему: «Надання адміністративних послуг»

Питання 1: Що підприємство повинне зазначати у даних податковій звітності у зв’язку з проведенням процесів декомунізації, перейменування міста та вулиць, у розділі – місцезнаходження: місто Дніпро чи Дніпропетровськ?

Відповідь: Відповідно до п.45.2 ст.45 ПКУ, податковою адресою юридичної особи є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Згідно з ст.93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Згідно з п.49.2 ст.49 ПКУ, платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.

За п.48.1 ст.48 розділу ІІ ПКУ, податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п.46.5 ст.46 ПКУ та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Перелік обов’язкових реквізитів податкової декларації зазначено у п.48.3 ст.48 ПКУ.

Одним з обов’язкових реквізитів податкової звітності є місцезнаходження (місце проживання) платника податку.

Враховуючи викладене, в даних платника податків та в податковій звітності має бути зазначена інформація щодо фактичного місця ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку, відомості про що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань

Питання 2: Чи передбачаються зміни до порядку реєстрації податкових накладних в ЄРПН?

Відповідь: Державною фіскальною службою, у зв’язку із необхідністю забезпечення безперебійної роботи інформаційних систем ДФС, проведення технічних та регламентних робіт, встановлення єдиного підходу для визначення тривалості операційного дня, протягом якого приймаються податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної розроблено проект постанови «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», який станом на теперішній час знаходиться на розгляді у Кабінеті Міністрів України.

З цією метою проектом постанови передбачається визначення операційного дня, що триватиме щодня з 8 до 19 години для реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної платників податку в Єдиному реєстрі податкових накладних. Проект знаходиться на розгляді.

Питання 3: Яку форму книги розрахункових операцій, що використовуються при наданні послуг пасажирським та електричним транспортом слід використовувати?

Відповідь: «Порядком реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій (наказ Міністерства фінансів України від 14.06.2016 №547 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за №920/29050), встановлено єдину форму книги ОРО на кожну окрему господарську одиницю без застосування РРО. Господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Дія Порядку поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги ОРО.

У разі необхідності використання СГ – перевізниками книг спеціальних форм, такі СГ можуть ініціювати звернення до Міністерства інфраструктури України для розроблення та затвердження форми таких книг» (відповідно до роз’яснень, наданих листом Міністерства доходів і зборів України №4151/7/99-99-18-02-03-17 від 18.02.2014 року).

Питання 4: Яким чином заповнювати заяву про реєстрацію платника ПДВ новоутвореними підприємствами або фізичними особами – підприємцями при поданні документів державному реєстратору, чи можуть бути не заповнені деякі пункти заяви?

Відповідь: Реєстрація платником ПДВ новоутвореним суб’єктом господарювання здійснюється за добровільним рішенням, відповідно до вимог ст.182 та 183 розділу V Податкового Кодексу України та регламентується розділом III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1130.

При заповненні заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ не обов’язково заповнювати(або заповнювати як прочерк) такі дані:

Розділ 1 Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця;

Розділ 1, 2 Заяви, яка подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію юридичної особи;

Частин 2 та 3 розділу 7 Заяви;

Розділ 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна або інвестором угоди про розподіл продукції;

Розділ 5 Заяви заповнюється згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», сам додаток до контролюючого не подається.

У частині першій розділу 7 та розділі 8 заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ зазначається «0».

Правила, порядок та строки розгляду контролюючими органами заяв, поданих засобами електронного зв’язку або як додаток до реєстраційної картки, є такими самими, як і для заяв, поданих у паперовому вигляді.

Актуально для платників єдиного внеску: про рахунки для його сплати!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розрізі областей розміщено на головній сторінці веб-порталу ДФС України у розділі «Законодавство» – підрозділ «ЄСВ» за посиланням:

http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/reestri/214641.html

Для отримання інформації щодо рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, що обліковуються в органах ДФС Дніпропетровської області, необхідно завантажити у Додаткових матеріалах: «Дніпропетровська область».

Звертаємо увагу, що з 01.09.2016 діють нові рахунки єдиного внеску по реорганізованим ОДПІ Дніпропетровської області.

У результаті проведеної реорганізації державних податкових інспекцій області:

— Верхньодніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Вільногорським, Жовтоводським, Криничанським, П’ятихатським відділеннями приєдналась до Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

— Східно-Дніпровська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області разом з Межівським, Першотравенським, Петропавлівським, Покровським відділеннями приєдналась до Західно-Донбаської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;

— Криворізька центральна ОДПІ ДФС у Дніпропетровській області разом з Софіївським відділенням приєдналась до Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.

Тому для платників єдиного внеску, які обліковуються в реорганізованих ОДПІ, нові рахунки розміщені на головній сторінці офіційного субсайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області»: кнопка «Бюджетні рахунки» – розділ «Рахунки місцевих та державних бюджетів для платників» – підрозділ «Перелік рахунків за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування» за посиланням:

http://dp.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Яким чином оподатковується дохід, отриманий фізичною особою – підприємцем від видів діяльності, не зазначених в реєстраційних даних платника податку?

Відповідно до п.177.6 ст.177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у разі, якщо фізична особа – підприємець (далі – ФОП) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку – фізичних осіб.

Пунктом 177.8 ст.177 Кодексу визначено, що під час нарахування (виплати) ФОП від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо ФОП, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до п.п.14.1.195 та 14.1.222 п.14.1 ст.14 Кодексу.

Відповідне питання – відповідь розміщене у підкатегорії 104.11 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

До уваги житлово-будівельних кооперативів!

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що Державною фіскальною службою України у листі від 08.09.2016 №19390/6/99-99-15-02-02-15 (далі – лист ДФС №19390) надана податкова консультація щодо оподаткування податком на прибуток вступних внесків членів кооперативу.

Правовий статус ЖБК визначається Цивільним кодексом України від 16.01.2003 №435-IV із змінами та доповненнями і Законом України від 10.07.2003 №1087-IV «Про кооперацію» із змінами та доповненнями (далі – Закон №1087).

Згідно зі ст.6 Закону №1087 кооператив створюється внаслідок об’єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути житлово-будівельними.

Кооператив відповідно до свого статуту самостійно визначає основні напрями діяльності, здійснює її планування. Кооперативи надають послуги своїм членам, не маючи на меті одержання прибутку (ст.23 Закону №1087).

Вимоги до підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими, визначені у підпункті 133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс)

Обов’язковою умовою для неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі – неприбуткова організація) є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Нагадуємо, що 16.07.2016 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» (далі – Порядок).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені житлово-будівельні кооперативи (далі – ЖБК) (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом) (п.п.133.4.6 п.133.4 ст.133 Кодексу).

Отже, утворені згідно із Законом №1087 та внесені до Реєстру ЖБК не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих ними у межах статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такими неприбутковими організаціями виключно для фінансування видатків на їх утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу), та не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

Установи та організації, які не відповідають вимогам п.133.4 ст.133 Кодексу, є платниками податку на прибуток на загальних умовах і подають фінансову і податкову звітність та сплачують податок на прибуток у порядку, встановленому розділом ІІІ Кодексу.

Згідно з п.134.1 ст.134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III «Податок на прибуток підприємств» Кодексу.

Розділом ІІІ Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці з операцій щодо внесення вступних внесків членів кооперативу.

Таким чином, зазначені вище операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Лист №19390 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/69705.html

Добавить комментарий