ГУ ПФ України в Дніпропетровській області інформує про виплати пенсій працюючим пенсіонерам з 1 січня 2016 року

 

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 продовжено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам у 2016 році а саме: пенсіонерам, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів призначені пенсії не виплачуються до звільнення з роботи. При цьому, не має значення вид пенсії та закон, згідно з яким вона призначена. Водночас, пенсіонер має право вибору: продовжувати працювати на “спецпосаді” та одержувати заробітну плату чи звільнитися з посади й одержувати пенсію.

Ця норма не поширюється на інвалідів I  та II групи, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей померлих чи загиблих військовослужбовців, учасників Антитерористичної операції. Усі вони на будь-якій роботі будуть одержувати призначену пенсію в повному обсязі.

Пенсіонерам-науковцям, які працюють на “спецпосадах”, виплата проводиться в розмірі 85% належної їм пенсії, обчисленої за загальними правилами. Виплата пенсій саме тим науковим (науково-педагогічним) працівникам, яким були призначені пенсії до 1 жовтня 2011 року, проводиться в розмірі, визначеному Законом України  “Про наукову і науково-технічну діяльність” у розмірі 85 % призначеного розміру.

У всіх випадках виплачується 85% призначеного розміру пенсії, але не менш як 150% прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Це стосується лише пенсіонерів, розмір пенсії яких перевищує 1,5 розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (1611 грн). Пенсії, призначені в розмірі менш ніж 1611 грн, працюючим пенсіонерам виплачуються в повному обсязі.

При цьому пенсії, призначені відповідно до законів України «Про державну службу», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» ветеранам військової служби виплачуються в повному обсязі. Належність до ветеранів військової служби підтверджується  відповідним посвідченням.

Добавить комментарий