І святкували, і звітували: Криничанській громаді виповнився рік
16 грудня виповнився рік, як утворилася Криничанська об’єднана територіальна громада. З цієї нагоди у районному Будинку культури відбулися урочистості. Їм передувала виставка витворів місцевих майстринь й талановитих людей краю. З вітальним словом до присутніх звернулись Криничанський селищний голова Ігор Лісовий, народний депутат України Валентин Дідич, депутат обласної ради Сергій Кисіль, голова райдержадміністрації Олег Гапіч, ветеран місцевого самоврядування, колишній Криничанський селищний голова Микола Приходько.
“Листами вдячності Криничанського селищного голови” за дієву допомогу були відзначені: народний депутат України Валентин Дідич, директор Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна, депутат обласної ради Сергій Кисіль, член виконавчого комітету Криничанської селищної ради Віталій Криворучко, голова райдержадміністрації Олег Гапіч, голова районної ради Наталя Кобзар.
Про досягнуте, плани на майбутнє з читачами “Вістей Придніпров’я” поділився Криничанський селищний голова Ігор Лісовий:
— Рівно рік тому саме цього дня відбулося наше перше пленарне засідання. Тоді було затверджено склад виконкому та штатний розпис і вже з 01 січня 2017 р. Криничанська ОТГ запрацювали по–новому, об’єднавши бюджети, проблеми, цілі, мету.
За перспективним планом до Криничанської ОТГ мало б увійти 8 громад: Криничанська, Світлогірська, Новоселівська, Семенівська, Червоноіванівська, Дружбівська, Маломихайлівська та Промінська. Готовими ж до цього виявилися Криничанська, Маломихайлівська і Дружбівська громади.
Сьогодні Криничанська ОТГ налічує 21 населений пункт, що розміщується на території 264, 46 кв.м. Населення складає 9 тис 280 чоловік. У власності Криничанської селищної ради перебуває: 4 школи, 4 садочки, 4 сільські бібліотеки, 4 клуби, а з 1 січня 2018 р. – ще й Центр учнівської молоді (який, до речі, частково фінансувався вже у 2017 році), 2 лікарські амбулаторії, ФАПи. Також порушено питання про передачу у власність громади музичної школи, яка теж повністю фінансується за рахунок місцевого бюджету.
Як і передбачалося, відповідно до ЗУ “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, “Бюджетного кодексу України” в місцевий бюджет почав надходити податок на доходи з фізичних осіб у розмірі 60% . Окрім того, громада отримує кошти з бюджетів різних рівнів у вигляді субвенцій, дотацій.
Разом з цим розширились повноваження місцевого органу самоврядування, а з ними і відповідальність та об’єми роботи.
З моменту об’єднання представницьким органом об’єднаної громади є Криничанська селищна рада. Колишні сільські ради реорганізовано, шляхом приєднання їх до юрособи Криничанської селищної ради.
Питання місцевого значення сьогодні вирішуються завдяки нашій спільній діяльності з в.о. старост Віктором Шапраном та Володимиром Перекопським. Штатна чисельність працівників селищної ради складає 48 чоловік, тоді як до об’єднання їх було 12 осіб. Для забезпечення послугами громадян старостинських округів штат теж розширили. Відтак, замість колишніх 5 чоловік у кожному окрузі працює по 7 осіб. Це дало можливість жителям з віддалених куточків громади не лише отримати нотаріальну послугу, довідку, консультацію з земельних питань, зареєструватися чи знятись з реєстрації, а й надати необхідний пакет документів для оформлення, наприклад, субсидій, пільг чи соцвиплат, щоб не їхати самостійно до районного управління соціального захисту. Відтепер пакет формує у справу й відвозить до райцентру особисто старший інспектор з надання соціальних послуг.
Нещодавно в громаді створено комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги”. Також працює КП “Комунальник”.
Бюджет Криничанської ОТГ нинішнього року становить 52 834 268, 00 грн у т. ч. власні надходження – 26 876 028, 00 грн (темп росту до аналогічного періоду минулого року становить 24 % ( або 5 183 628,00 грн).
Нині нами упроваджуються інфраструктурні проекти, що містять, у першу чергу, ремонти доріг, дитячих садочків, шкіл та вуличне освітлення.
Згідно перспективи розвитку інфраструктури Криничанської об’єднаної територіальної громади в 2017 році за рахунок субвенції з державного бюджету було проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вул.Київська в с. Дружба загальною кошторисною вартістю будівництва 1346,654 тис.грн.
За рахунок обласного бюджету проведено ремонт 1,3 км дорожнього покриття по вул.Героїв Чернобиля в Криничках. До речі, замовником та виконавцем даного виду робіт виступив Департамент ЖКГ облдержадміністрації. За рахунок місцевого бюджету проведено поточний ремонт дорожнього покриття ще на 13-и вулицях загальною протяжність 5,6 км. Також облаштовано під’їзди до кладовищ в Маломихайлівці, Улянівці та Дружбі.
У Маломихайлівському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) “Червона шапочка” проводиться капітальний ремонт: заміна покрівлі, вікон, утеплення стін загальною кошторисною вартістю будівництва 945,260 тис.грн., з них 140,464 тис.грн. — співфінансування з місцевого бюджету. У будівлі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) “Вишенька”, що в Криничках, проведено реконструкцію даху загальною кошторисною вартістю будівництва 1490,561 тис.грн. Закуплено обладнання та виконані внутрішні сантехнічні роботи для користування гарячою й холодною водою. Також здійснено внутрішній ремонт приміщень та облаштовано освітлення подвір’я дитсадка.
У Криничанській СШ №1 проведено заміну вікон та дверей загальною кошторисною вартістю будівництва 1490,301 тис.грн.
За рахунок невикористаної освітньої субвенції з державного бюджету було проведено заміну вікон в обох Криничансьих СШ (в СШ №1 замінено 41 вікно, в СШ №2 — 29), Маломихайлівській — 26, Дружбівській — 23 вікна та 1 двері.
За рахунок інвесторських коштів (депутатських) у ДНЗ “Вишенька”, що в Криничках, замінено 2 вікна та двері, Дружбівському ДНЗ “Ромашка” — 14 вікон та 8 дверей.
За рахунок місцевого бюджету у Маломихайлівському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) “Червона шапочка” проведено заміну системи опалення на сучасну, енергоефективну. Проведено поточний ремонт в Криничанських СШ № 1 та №2 — шкільні подвір’я облаштовано тротуарною плиткою загальною вартістю 400 тис. грн.
З початку року реконструйовано 10700 м вуличного зовнішнього освітлення. Зокрема, по вулицях Центральній та Виконкомівській, що в Криничках, здійснена заміна світильників на енергозберігаючі. Роботи по облаштуванню вуличного освітлення тривають. Також проведено реконструкцію зовнішнього освітлення в с.Маломихайлівка загальною кошторисною вартістю будівництва 658,229 тис.грн., з них 190,528 тис. — співфінансування з місцевого бюджету.
Відремонтовано, пофарбовано та зроблено освітлення на містку через річку Мокра Сура між провулком Каштановим та вулицею Центральною в Криничках.
Протягом року були розроблені та затверджені детальні плани територій сіл Сухий Хутір, Первозванівка, Червоний Став Дружбівського старостинського округу. Це дало змогу населенню розробити проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність.
Реалізуючи впровадження інклюзивного навчання, на базі Криничанської СШ №1 облаштовано кімнату психологічного розвантаження (медіатека). Усього на інклюзивній формі навчання перебуває 9 дітей. До речі, даний проект отримав 3-є місце в галузі “Освіта” серед заявлених 28 проектів області на ярмарку добросусідства, який проводився за ініціативи Центру розвитку місцевого самоврядування.
За моєї ініціативи та підтримки депутатського корпусу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, з місцевого бюджету було виділено по 2 тис. грн., і 60-ти школярам придбали взуття, шкільну та спортивну форми. Також закупили підручники для учнів 4-х та 7-х класів.
Проводилося також немало святкових заходів. Приємні враження залишилися у жителів громади від святкування Дня захисту дітей, Дня молоді у Дружбі та відзначення Дня селища Кринички. За сприяння нашого земляка, члена виконкому Віталія Криворучка були запрошені аніматори сцени та відомі артисти. А у Дружбі ми започаткували Книгу рекордів нашої громади.
Ми пишаємося нашими перемогами. Та попереду маємо ще чимало задумів і планів, які зобов’язані виконати. Бо на нас дивляться жителі, які нам вірять і яким ми не можемо зрадити.
У наступному 2018 році плануємо капітально відремонтувати дорожнє покриття вулиці та провулку Грушевського, вулиць Відпочинку, Григорія Сковороди, Спортивної, Заводської в Криничках, вул. Центральної в Маломихайлівці, капітальний ремонт дорожнього покриття з заміною мереж водопостачання по вул.Чернечанській в селі Чернече, капітальний ремонт водогону в сел. Кринички по вул.Героїв Чорнобиля, капітальний ремонт розвідних мереж водогонів в с.Маломихайлівка та Гримуче, реконструкція розвідних мереж водогонів в селі Одарівка.
Також плануємо здійснити капітальні ремонти Центральної площі по вулиці Грушевського в Криничках і ДНЗ №2 “Вишенька” (утеплення фасадів, заміна вікон). На капремонт може розраховувати й Одарівський сільський клуб. Буде здійснена реконструкція напірної каналізації по вул.Сурській, Центральній, Шкільній та каналізаційних напірних станцій №1 (вул.Сурська) й №2 (вул.Медична) в Криничках.
Підготувала Олена ЄВСТІГНЄЄВА
Фото автора