Інженери розробили безповітряні автомобільні шини

 

Протягом всієї історії автомобілебудування конструкція шин постійно змінювалася: склад гуми, покришки, безкамерні. Незмінним залишалося лише одне – всі шини накачувалися повітрям або газом. Принципово сучасні шини не відрізняються від розробленої ще в 1887 році Данлопом пневматичного колеса.

Інженери Bridgestone розробили нову конструкцію – безповітряну. Ця колесо-шина не боїться ні проколів, ні розрізів. Фактично час від часу необхідно міняти лише зносився протектор, пише autopalace.com.ua

Внутрішня частина, розробленого японцями прототипу, являє собою вигнуті хвилеподібні пластини, які деформуються залежно від дефектів дорожнього покриття. Розташовані під різними кутами смуги, працюють, по суті, як амортизуючі «спиці». Творці стверджують, що нове колесо поєднує в собі твердість на високих швидкостях і плавність ходу при подоланні нерівностей.

На таку шину не впливає ні тиск повітря, ні нагрів, ні температура навколишнього середовища. І, крім того, вони на 100% підлягають вторинній переробці.

Варто відзначити, що Bridgestone не єдина шинна компанія, яка проводить розробки в цій галузі. Так минулого року французький Michelin представив прототип Tweel, а роком раніше Hankook анонсував I-Flex. На даний момент жодна з цих шин не досягла стану комерційної життєздатності, але початок надихає.

У Bridgestone заявляють, що цілком реально запустити в серію такі шини протягом найближчих двох-чотирьох років.

Добавить комментарий