Історія головного сержанта Миколи: від цивільного слюсаря до захисника Батьківщини

Микола, головний сержант роти, досвід військового фаху здобув на війні, адже до цього працював за цілком цивільним фахом слюсаря-наладчика. Каже, що пішов у Сили тероборони, аби захистити родину та країну, доєднався до 108-ї окремої бригади ТрО без жодного сумніву. На думці було лише одне: дати відсіч російським окупантам, які посягнули на Батьківщину.

За два роки на війні отримав поранення, декілька контузій, однак це не зломило чоловіка, який звик гідно переносити випробування. За це сержанта Миколу шанують у колективі, до його слова дослухаються.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Загалом значення людини, яка обіймає посаду головного сержанта роти важко переоцінити. Сам Микола щиро ділиться своїми спостереженнями.

Головний сержант у військовому колективі для багатьох, як «мамка», – каже він. – Саме до нього бійці йдуть зі своїми великими та малими проблемами. І ось тут молодшому командиру треба проявляти й чуйність, й турботу, й мудрість. Важлива увага навіть у дріб’язку: допомогти солдату налагодити побут, організувати поїздку до крамниці, аби закупили необхідне тощо.

На думку Миколи, особливо актуальна увага для новачків, які проявляють у багатьох питаннях непідготовленість. Цих бійців виділяють в окрему групу і віддають під опіку саме головного сержанта роти, який возить їх на полігони, навчає тактики, вогневої підготовки, такмеду. Усьому, що потрібно під час бойових дій.

Ще одне питання у компетенції головного сержанта – це розв’язання конфліктів у підрозділі. Микола каже, що завжди дає шанс хлопцям виправитися. Помилитися може будь-хто. Водночас вони завжди прислухатимуться до людини з великим бойовим досвідом, що пройшла через чисельні бої. Однак і тут є момент взаємності, зазначає сержант: як ти допомагав бійцю, так і він відповідатиме тобі.

Є підлеглі старші за віком. До таких людей сержант Микола звертається лише на «Ви». На його думку, старші люди мають почувати особливу повагу, так як це закладено в українцях з дитинства.

Особливе значення сержант відіграє перед боєм. Микола ділиться досвідом: він має відчувати бійців. З ким потрібно поспілкуватися, підбадьорити. Головне – проявляти лідерство, впевненість – саме за цих умов бійці підуть за своїм командиром й у вогонь, й у воду. Годі казати, наскільки це важливо під час бою, де сержант також контролює ситуацію.

Запитуємо: що найголовніше для головного сержанта? На це питання Микола відповідає не задумуючись: турбота про особовий склад. Він має бути нагодований, одягнутий, морально та професійно підготовлений до бойових дій. Саме це вибудовує довіру, яка є надійним фундаментом авторитету будь-якого командира.

Приєднуйтеся до лав 108 бригади ТрО. Телефон нашого рекрутингового центру 0 800 337 803.
Докладнішу інформацію можна почитати на сайті МО України «Будь собою», army.gov.ua.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!