ІТ-освіта світового рівня: на Дніпропетровщині пройдуть безкоштовні курси програмування
Мешканців Дніпропетровщини безкоштовно навчатимуть основам програмування. Початківці опановуватимуть найпопулярніші мови програмування за методиками кращих університетів світу – МІТ, Гарварду та Стенфорду. IT-курси стартують в березні в двох бібліотеках Дніпропетровська. Долучатися до них може кожен бажаючий. Потрібно лише подати заявку, заповнити анкету та пройти тест на здатність швидко навчатися.
«Команда очільника області Валентина Резніченко активно співпрацює з благодійними та громадськими організаціями, волонтерами. Один з цікавих проектів нам запропонував заснований IT-волонтерами фонд BrainBasket. Він організовує курси програмування по всій Україні. Ми відразу відгукнулися та підібрали потрібні для реалізації ідеї приміщення в Дніпропетровську», – розповів радник голови ОДА Віталій Литвин.
Запустити курси у Дніпропетровську планується в березні. Це буде дві групи по 15 людей кожна. Одна з них навчатиметься 12 тижнів, інша – 9. За цей час слухачі опанують основи найбільш популярних мов програмування. Заняття проходитимуть у змішаному форматі: самостійна робота з лекційним матеріалом, який викладено в Інтернет, і практика під керівництвом досвідчених менторів.
Долучитися до курсів може кожен бажаючий. Серед критеріїв відбору – вік від 20 до 40 років, володіння комп’ютером на рівні впевненого користувача, знання англійської мови на рівні upper-intermediate та величезне бажання.
«Ми націлені на людей, які хочуть перейти з однієї сфери роботи в іншу, у яких сильна мотивація. Пріоритет буде віддаватися воїнам АТО, переселенцям, багатодітним сім’ям, – зазначив директор фонду Володимир Люлька. – IT-індустрія постійно розвивається, у цій сфері з’являються нові вакансії. У комерційному навчальному центрі курси програмування коштуватимуть від 5 до 15 тис. грн. А тепер люди зможуть отримати другий шанс у житті – безкоштовно освоїти нову професію».
У Дніпропетровську заняття проходитимуть в обласній науковій бібліотеці та державній науково-технічній бібліотеці, де обладнають спеціальні комп’ютерні класи. Заявку на учать можна подати на сайтіhttp://brainbasket.org. Там потрібно буде заповнити анкету та пройти онлайн тест на здатність швидко опановувати новий матеріал.
Загалом у програмі візьмуть участь 100 бібліотек в 22 містах України. На 330 місць вже подали заявки 16 тисяч людей. Тому організатори планують й надалі організовувати таке навчання.