Коли постільна білизна може бути небезпечною

У ліжку ми проводимо значну частину свого життя: це місце для сну, і для любовних утіх, і для читання на ніч, іноді навіть для сніданків. Але воно може завдати шкоди нашому здоров’ю. Про це повідомляє nashamama.

Цей предмет меблів подобається не тільки нам – це ще й улюблене місце шкідливих бактерій і грибків, ліжко легко може перетворитися на квітучий сад зарази. Так вважає мікробіолог Нью-Йоркського університету Філіп Тьєрно.

За його словами, постільну білизну потрібно міняти раз в тиждень. В іншому випадку мікроскопічне життя починає розвиватися в складках простирадл, наволочок, що навіть може привести до хвороб. Згідно ж з даними дослідження грибкових забруднень постільної білизни, як в пухових, так і в синтетичних подушках міститься до 16-и видів грибків. При цьому далеко не всі з них є продуктом виділень нашого тіла – хоча піт, частинки шкіри і інші екскреції, безумовно, стають відмінною базою для їх розвитку.

Так, грибок особливо активно розмножується в теплому і вологому середовищі, а саме такі умови створюються нами в ліжку: тільки в ньому людина щорічно виділяє близько 118 літрів поту. У ліжко також потрапляють пил і бруд, які ми приносимо з вулиці. А ті, хто має домашніх тварин, змушені спати ще й серед частинок вовни і слини вихованців.

Безумовно, ми не можемо розглянути все це неозброєним оком. Однак якби могли, ми б більше не захотіли спати серед такого бруду. Для астматиків та алергіків це може бути подвійно небезпечно. Але і у здорової людини постійне вдихання пилу і бруду, що накопичилися після однієї-двох тижнів використання білизни, може викликати подразнення в горлі й інші неприємні симптоми.