Комісія ВР з питань приватизації проти продажу “Дніпрометробуд”

Фонд держмайна України та Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації звернуться до Міністерства економічного розвитку з вимогою виключити ПАТ «Дніпрометробуд» з переліку об’єктів приватизаціі у 2016-му.

Якщо акції підрядника будівництва метрополітена продати, на думку членів парламентськоі комісії та Фонду держмайна, під загрозою можуть опинитися 304 млн євро кредитів ЄБРР та ЄІБ на добудову метро у Дніпропетровську.

Таке рішення представники парламентської комісії та Фонду держмайна ухвалили в ході сьогоднішнього засідання комісії.

Аналогічне рішення члени парламентської спеціальної контрольної комісії вже ухвалювали на виїзному засіданні 23 вересня у Дніпропетровську. Однак в Кабміні до них не дослухалися.

Справа в тому, що рішенням Кабмінету міністрів та Мінекономрозвитку, від приватизації 402 об’єктів, в переліку яких і ПАТ “Дніпрометробуд”, до держбюджету планується залучити 17 млрд грн.

За словами першого заступника голови Фонду держмайна Дмитра Парфененка, план по залученню такої суми за підсумками 2015-го року катастрофічно не виконується. І надходження від приватизації ПАТ “Дніпрометробуд” погоду не складуть. “Тільки від приватизації одного Одеського припортового можна скласти річний план надходжень від приватизації в розмірі 17 млрд грн”, – сказав Парфененко.

Про це ще влітку говорив Борис Філатов, який очолював Спеціальну контрольну комісію Верховної Ради України з питань приватизації, але і тоді Кабмін не взяв це до уваги.

До того ж, за словами члена парламентської комісії, депутата від НФ Ігора Лапіна, у жовтні 5% акцій “Дніпрометробуду” вже були реалізовані на біржі.

“І щоб не втратити 304 млн євро інвестиції на добудову метрополітену у Дніпропетровську, треба не допустити приватизації “Дніпрометробуду”, – зазначив Лапін.

Нагадаємо, сьогодні у Дніпропетровську за участі міського голови Бориса Філатова пройшла робоча зустріч з представниками ЄБРР і ЄІБ щодо добудови метро. Роботи почнуться вже в у лютому 2016-го.

 

 

 

Залишити відповідь