Кому автоцивілка точно не потрібна
Страховий поліс для автомобіля – це питання, яке завжди гостро стоїть перед водіями. Потрібен він чи ні? В яких випадках його треба пред’являти і які збитки він повинен покривати? «Вісті Придніпров’я» розбирались у цьому питанні.
Згідно з чинним законодавством, водій обов’язково повинен пред’являти документи, в тому числі і страховий поліс у випадку порушення правил дорожнього руху чи складанні адміністративного протоколу. Простіше кажучи, поліс захищає саме фінансові інтереси у разі ДТП, в якому винні саме ви.
«З полісом “автоцивілки” не треба турбуватися, де узяти гроші, щоб розплатитися за пошкоджений автомобіль, вітрини магазинів, дорожні знаки чи лікування постраждалих людей, – наголошує представник ГУНП в Дніпропетровській області Юрій Шварц. – Якщо ви власник страхового полісу, то при настанні ДТП компанія відшкодовує витрати на ремонт транспортного засобу. За наявності полісу “автоцивілки” компанія відшкодує потерпілому збитки, які заподіяли ви у розмірі лімітів згідно з договором. Якщо ж у вас немає страхового полісу, ви повинні сплатити штраф у розмірі 425 грн».
Також, як зазначають експерти, не підлягають обов’язковому страхування учасники бойових дій, інваліди війни, інваліди першої групи та ті, хто керують транспортними засобами, які належать інвалідам першої групи. На сьогоднішній день зареєстровано 102 факти порушення – тобто у автовласника був відсутній страховій поліс. Минулого року ця цифра була меншою – всього 75.
З одного боку добровільне страхування вже займає свою нішу, але з іншого – це зовсім не дешеве задоволення. Мовляв, я не порушую, в мене ніколи не питають цей документ, тоді навіщо я плачу? Законодавство передбачає обов’язкову наявність страхування, і в разі порушення – виплату штрафу. Тому двічі подумайте, адже іноді можна стати учасником ДТП навіть не з власної провини.
Дарина Сухоніс